Coaching, rozwiązania przyszłościowe

2016-02-27 06:11:02

Josef Lukoschek

Dzisiejszy czas, to czas wielkich przemian, kroczą one bardzo postępowo i dlatego jest istotnym by człowiek potrafił równolegle dostosować się do nowego, życie nie przeskoczyło niespodziewanymi wyzwaniami, którym nie będzie w stanie podołać..

Rolę nadrzedną w tym wszystkim stanowi baza wiedzy i sposób jej przekazywania, coaching jako nauka i dziedzina stosunkowo młoda , ma tutaj ogromne pole do popisu.Mało tego , z mego punktu widzenia to ona właśnie będzie decydowała w znaczącym stopniu nad rozwojem pokoleń, stopniem rozwoju cywilizacyjnego..Ten jest niepomiernie ważny , jeśli myślimy poważnie i serio o płynnym wejściu w obszar większej gęstości informatycznej, tzw.czwarty wymiar.

Wszystko wskazuje na to że właśnie tak następuje, zarówno progresywność rozwoju nowych technologii jak także to że człowiek szuka rozwiązań alternatywnych.Dotyczą one przede wszystkim zabezpieczeń energetycznych, bazy surowców, wchodzenia w fazę innego pojmowania co to jest rozwój w sensie globalnym i dla ludzkości i jakie z tym wiążą się nowe wyzwania?

Jednym z kluczowych założeń jest znalezienie konsensusu współzgodności istnienia, wypracowania wartości które pozwolą myśleć o szczeblach dochodzenia , nie jako pryzmat gromadzenia i podejścia materialnego, lecz wytworzenie sfery świadomości wyższego stopnia , kierującej się w swym postępowaniu zupełnie innymi domenami wartości..Chodzi najogólniej biorąc o aspekty duchowe człowieka, związane bardzo ściśle z tym że to właśnie one przyczyniają się do rozbudowy naszego wnętrza i rzutują bezpośrednio na fizyczne przełożenie tego co dokonujemy, jak postępujemy i w jakim kierunku także zmierzamy..

Dlatego w coachingu upatruję tej sfery owego ,,wyzwolenia,,,,przebudzenia,,społecznego.Zmian które pozwolą mentalnie inaczej popatrzeć na to czym i jak człowiek powinien w swym życiu się kierować by osiągać realizację SWYCH marzeń..Bo o to chodzi...

Moje spojrzenie przyszłościowe na coaching , nie jest bezpodstawne, bardzo dużo interesujących poddzienin w ostanich latach się rozwinęło i prężnych, to widać na przykładzie obecnego forum , żeby już tak daleko nie szukać, że tak jest rzeczywiście..

Zatem spójrzmy na procesy które zachodzą z innego punktu odniesienia, dlaczego świat przyspiesza, dlaczego należy znaleźć rozwiązania przyszłościowe i z czym to się wiąże??

Bezpośrednio bowiem, to sprawa podniesienia naszej świadomości, każdy naturalnie jak zwykle znów znajdzie haczyk, że jest tyle zła , tyle nieprawości i co tu dużo mówić najlepiej na świecie się nie dzieje..Należy jednak dostrzec że globalność to olbrzymia masa, ścieranie się tzw.starego porządku z nowym. To przemiany zrównoważenia ENERGII.To musi wpierw nastąpić, dopiero potem możliwe wejście w trajektorię ujednolicenia, w tym wartości, podstaw jakimi kieruje się w swym postępowaniu człowiek.

To są te decydujące rzeczy które dzieją się obecnie w XXI wieku, jeśli czytamy to co bieżące to przecież wyraźnym jest jak np.zmienia się podejście w marketingu, że to zmienia się w zależności od potrzeb społecznych.Tak samo dzieje się i z innymi sferami działania, tu także następuje przemianowanie , przebiegunowanie.Wszystko więc jest w fazie obrotu w innym KIERUNKU, znajduje i zwolenników , jak i przeciwników..To naturalne , zwłaszcza że panuje domena wolności, równości.

Spojrzenie perspektywiczne i takie głębsze zastanowienie się, refleksja, pozwala uzmysłowić sobie , w jakim punkcie czasowym jesteśmy, co naprawdę się dokonuje..

Rola coachingu, tego by ta nauka pozwoliła naprawdę ludziom sią spełniać, pomagać w ich życiowych samorealizacjach , w tym co odwiecznie w pryzmacie osiągania szczęścia jest takim syptomem jak powietrze potrzebne do oddychania..

Chcemy żyć doskonalej, podwyższać przedział naszego istnienia.

Coaching już teraz pokazuje , że to wartościowe i w sensie kształtowania kierunku rozwojowego , wysuwa się decydująco w przód..

Pozdrawiam
Popularność: 60    Powrót

Komentarze

Dziękuję Panu za czynny wkład w promowanie rozwoju oraz wolności, którą udoskonala, uwalnia i usprawnia coaching. Pozdrawiam serdecznie! Słonecznego Weekendu!
2016-02-27 09:15 Zbigniew Godziński
Proszę bardzo, również życzę Panu powodzenia w spełnianiu zamierzeń.Należyte wartości są sztandarem otwierania się na NOWE, .Udoskonalanie to CEL,SUKCES to spełnianie, Przyszłość nie patrzy na świadectwa, ona patrzy jakim jesteś TERAZ i TU...czy gotów jesteś za nią podążać.Wzajemnie Słonecznego i pozdrawiam!

2016-02-27 10:13 ~Josef Lukoschek
DZIĘKUJĘ BARDZO :)
2016-02-27 13:26 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom