Wyzwalanie przestrzeni cz.2

2016-03-01 05:36:39

Josef Lukoschek
Rozwój możliwości , rozszerzanie kręgu przestrzeni potrzebnej by dokonać realizowania, jest ściśle powiązany z przygotowaniem w tym kierunku i podobny jak w zakresie każdego innego działania..

Przebudowa postawy, zmiana nastawienia to w pierwszym rzędzie rozpoczęcie od ćwiczenia rzeczy małych, w tym chodzi o poznanie samego siebie, czy potrafię się wewnętrznie przełamać i pokonać opór przyzwyczajenia i negatywnego nawyku . Czy także łatwo nie ulegam i pułapka pokusy by ominąć postanowienie, jest silniejsza od mojej woli, zdecydowania że będę się w określonym przedziale doskonalił..

Jest to bardzo ważne w fazie początkowej, gdzie naturalnie jesteśmy jeszcze chwiejni, nie za bardzo zdajemy sobie świadomościowo sprawę , że wyrabiamy siłę wnętrza.Samo przeczytanie tematycznej książki w tym zakresie, odbycie szkolenia , bycia na wydarzeniu, oglądnięcie filmu motywacyjnego, to tylko chwilowe wskaźniki podwyższonego poczucia , że chcemy w sobie zmieniać, wiążemy nadzieję że to pozwoli nam być lepszym i ,,fajniejszym,, ..

Stanem faktycznym jednak jest wdrażanie praktyczne, codzienne czynności w tym kierunku i robienie sobie np.,notatek, czyli dokumentowanie przemian, własne spostrzeżenia i wnioski...

Podstawą osiągania wyników i zysków w zakresie wykształcania wartości bardziej ambitnych i aspiracyjnie wyższych, jest transformacja energii a ściślej jej przemianowanie drogą wysiłku..

Prawo zachowania energii jest jednoznaczne w tym względzie i wynika z niego że energia włożona w dane zamierzenie może być przeobrażona w formę wyższą i o dodatnim potencjale wartości..W sensie przykładowym:uczestnik fitness dzięki zastosowaniu technik wyselekcjonowanych, wysiłkowych uzyskuje dodatni bilans w rozbudowie mięśni , natomiast pozbywa i niweluje pokład tkanki tłuszczowej .Nagromadzenie energii z punktu widzenia ludzkiego jako ,,niechcianej,,i niekorzystnej dla funkcjonowania organizmu , drogą wysiłku, skupienia energetycznego w tym zakresie , powoduje rozrost(formowanie) tkanki, korzystnie wpływającej na efektywność np.:podnoszenia ciężaru,wzmocnienia mięśni krótkich kręgosłupa,skoordynowania postawy ..

Podobnie rzecz ma się w doskonaleniu osobowym jednostki, gdzie MOC (charakter, osobowość, przywódczość, ) uzyskuje się także drogą ćwiczenia aby pokonywać trudności, sprostać wyzwaniom, być nieugiętym i realizować zamierzenia...

Wyzwalanie przestrzeni czyli uzyskiwanie tą drogą możliwości różnorakiego szczebla , ma wpływ/związek urzeczywistniania/materializowania z parametrami rozwojowymi, do nich należą między innymi:wytrwałość, systematyczność i konsekwencja..

W odniesieniu człowieka rozróżniam przestrzenie doskonalenia:

-ciała tu kondycja, wytrzymałość, odporność na choroby

-umysłu:tu gromadzenie informacji i ich przetwarzanie,koncentracja, skupienie i inne

-ducha:tu stany naszej wolnej woli, duszy, przedziały świadomościowe, podejmowania decyzji..

Przemyślenia sfery jak poprawiać wartości, poprzez nie wzmagać wytrzymałość, silną wolę, stabilność charakteru i postawę są kluczowe w procesie dokonywania rozwoju i jedne poprzez drugie się uzupełniaja, człowiek dąży do optymalizacji , można rzec do perfekcyjności w tym co robi i dokonuje..

Dla przykładu :poprawa kondycji poprzez ćwiczenia, stosowanie zasad przykładnego odżywiania, relaksu i snu,powoduje wzrost wytrzymałości,uodpornienie na przeciętne choroby, schorzenia,.To z kolei wpływa na stan naszego samopoczucia i psychiki. Efektywniej pracujemy, osiągamy lepsze wyniki, jaśniej rozumujemy.Te z kolei poprawiają stan duchowy, czujemy się silniejsi , mocniej w siebie wierzymy,pewniej decydujemy, Następuje dowartościowanie wnętrza, samorealizacja,podwyższanie zewnętrznego jak aparycja, atrakcyjność...

Wyzwalanie przestrzeni , doskonalenie naszych wartości pozwala na stawanie się lepszym, bardziej funkcjonalnym wobec życia(żywotnym , aktywnym), wznoszeniu się na wyżyny i dokonania rzeczy ponadprzeciętnych,wybitnych...bywa że na długo zachowanych w pamięci potomnych, niektóre epokowe zapisywane są w dziejach ludzkości..

Pozdrawiam
Popularność: 43    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom