Spotkanie z samym sobą

2016-03-03 08:20:01

Josef Lukoschek
Coaching to zadawanie pytań. To prawda , jesteśmy często bardzo zagonieni, potrzeba nam czasu wytchnienia i znalezienia chwili spokoju.Cisza i bezpieczeństwo koi, cóż zatem rodzi się w naszym umyśle??

Rodzą się naturalnie różne myśli, w sensie praktycznym gdy się budzimy, są one każdego dnia po prostu inne..

Jednym z podstawowych jakie człowiek sobie zadaje, bywa że stojąc twarzą w twarz przed lustrem, przed problemem, przed wyzwaniem i nawet codzienną sytuacją jest:co najważniejsze w tym wszystkim?Jak mi postąpić??, jak iść dalej??

To realne spotkanie , należy znaleźć odpowiedź, inaczej będzie nas nurtować, nie da wytchnienia jak prawdziwie sobie na nie nie odpowiemy..

Powiem tak , że coaching pomaga w znajdowaniu odpowiedzi, ale jest też tak , że odpowiedź na pytanie możemy sobie dać sami...

I jest to droga dosyć prosta, nieskomplikowana i niekosztowna, należy zacząć się interesować.

Dlaczego padają takie pytania i potrzeba nam życiowych wskazówek??

To sprawa potrzeb i ich zaspokajania, one są różne, zmieniają się w ciągu życia, zresztą tak samo jak nasze cele i priorytety, co innego jest ważne w okresie młodości a co innego wymierza tor gdy życie spełnione i już jest jakby za Tobą....

Więc życie jest jakby takim ciągłym spotykaniem się , konfrontacją tego co nas otacza z tym co wewnątrz nas To wartka akcja, uczestniczymy w niej, chcemy czy nie chcemy.

Tak naprawdę to chodzi o dobór korzystnych , sprawdzalnych i porządnych wartości, zasad.Wg. nich kierujemy nasze opcje zainteresowania.W przedziale czasu do dyspozycji to doskonalenie, rozwój, wkraczanie na szczeble wyższe.

Zaspokajanie potrzeb to spełnianie, satysfakcja, zadowolenie, sukces jest nagrodą za trud i poświęcenie.Porażka uczy i daje przestrogę.

Jeśli potrafisz odpowiedzieć sobie , co dla Ciebie JEST najważniejsze w życiu?? to masz wytyczne od ręki, wiesz jak iść, co robić i dokąd zmierzać, można rzec że masz Kierunek , wiesz jaki Twój Cel, w czym chcesz się spełniać lub dokonać misji, bo czy pieniądze są tutaj zawsze tak ważne??

Tak , postaw pytanie i odpowiedz sobie na nie..

Spotkaj się ze samym sobą....

Pozdrawiam
Popularność: 46    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom