Pojmowanie Sukcesu

2016-03-18 08:07:18

Josef Lukoschek
Sukces i osiągnięcia w życiu człowieka stanowią ważną rolę i są tym trybem napędowym , że chcemy i pragniemy coś zrealizować, to będzie dla nas wykonaniem planu, dojściem do Celu,Uwieńczy też drogę starania i wysiłku .

Oględnie przyjęte jest że działanie wytwarza produkty , rzeczy, jeśli potrafimy coś zbudować i to sami , to napawa to dumą, cieszy i satysfakcjonuje, podnosi autorytet, ,,jesteśmy coś warci,,I w tym się zawiera że Sukces to dokumentuje, Osiągnięcie przypieczętowuje pewien etap urzeczywistniania, miałeś tylko plany i założenia, wizje a teraz masz realnie, dotykasz to , możesz z tego korzystać i to podniosło Twój status życiowy..

Jak by nie patrzył , mniemania o Sukcesie są różne , ale ja bym tu przywiązał trochę uwagi do aspektów jak ludzie sobie imaginują tzn.myślą jak to ma być z tym Sukcesem?

Informacje w tej sferze i prawdy są tak rozszerzone że wytworzyło to już wiele szkół budowania Sukcesu.Trwa wciąż ustawiczna walka konkurencyjna,przedstawianie jak to nie można coś szybko , albo że wysiłek i przyłożenie się to całkiem zbędna droga...

W takim razie pada pytanie dlaczego większość nie osiąga Sukcesu, dlaczego nie podchwytują te cudowne przedstawiacze , jak to nie można osiągać szybko i łatwo...??

Otóż PRAWDA o tym i WIEDZA jest bardzo prozaiczna, rzekłbym zwyczajnie życiowa i wiąże się w pierwszej kolei z trybem funkcjonowania naszego organizmu...Nikt sobie bowiem nie zadaje pytania głębiej , dlaczego tak jest, natomiast szuka czegoś co nierealne i nie dostosowane do rzeczywistości..Ulega iluzji...

Dlaczego zatem są tacy co jednak coś osiągają i potem jest o nich głośno??

Z mego punktu widzenia również bardzo prozaicznie i zwyczajnie..

Bo ,,coś,,robią w tym kierunku, wprzegają , inwestują w to wszystko, chcą autentycznie coś osiągać , ćwiczą przemianowanie z narzekania i biadolenia na rozumowanie o rozwijaniu się , dostrzegają możliwości w zasięgu wzroku i potrafią takie zasoby należycie wykorzystać.

To fakt że mogą być czasem więcej predysponowani , bo towarzyszy im Talent, ale on też musi być kształtowany..kuty, rzeźbiony i szlifowany..Tak jak charakter..inaczej nic nie przyjdzie samo..

Więc teraz chyba dociera że wszyscy w tej materii mamy równe szanse..od samego urodzenia..Tak samo oddychamy, posilamy się i uczymy wartości życia..Szkopuł jednak w tym co i jak w sobie pielęgnujemy, jakim wartościom potrafimy dochować wierności, przysięgi przed samym sobą...wiem , brzmi to bardzo patetycznie i sloganowo..ale tak jest...

Sukces to odzwierciedlenie stanu naszej osobowości, co sobą reprezentujemy, on nie przychodzi NIGDY ZA DARMO. Trzeba w niego wkładać, tworzyć składowe Osiągania..

Sukces to także kolejne Wyzwania jakie przychodzą i umiejętność stanięcia czoło w czoło , twarzą w twarz z problemami, trudem , porażkami .

Najpierw jest zdobywanie wiedzy, stanie się dorosłym i odpowiedzialnym, społecznie dojrzałym.Potem praca, rodzina, wychowanie dzieci , zabezpieczanie na starość. A potem znów nowe Wyzwanie i dążenie do Sukcesu jak utrzymanie zdrowia, pomoc wnukom,poświęcenie opcjom na które wcześniej nie miałeś czasu..

Takie jest życie, nie tam że coś przychodzi szybko i potem nie trzeba już nic...

Zadałeś sobie pytanie , co będziesz robił potem , jak niby ten szybki Sukces przyjdzie???

Zapewne NIE...

Bo jesteś tak omamiony , że tego nie dostrzegasz..

A więc Moi Drodzy , pojmujmy jak należy, co to jest Sukces, jak i kiedy on przychodzi, i że należy na niego być przygotowanym.Przygotowany=pojmuję składowe Osiągania..

Sukces po prostu wypracowuje pewne Wartości w naszym życiu że stajemy się DOSKONALSI..

Pozdrawiam
Popularność: 17    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom