Porządek

2016-03-18 11:43:38

Josef Lukoschek
Wszyscy wiemy z czym się kojarzy sformułowanie tytułowe artykułu, natomiast ja ujmę to z pozycji postrzegania problematyki rozwoju..

Potocznie porządek oznacza ład , poukładanie, uzyskanie przestrzeni. Przez to stworzenie perspektyw że mamy jakieś rezerwy, tyły tego to zwiększenie bezpieczeństwa, przód to naturalnie oddziaływanie na wzrost efektywny i także konkretne Zyski...

A jak to się przedstawia w postrzeganiu dalszym??

Bo ktoś by powiedział:poukładałem zrobiło się w moim otoczeniu estetyczniej, wiem gdzie co mam , nie tracę czasu na szukanie i co najważniejsze mam taki wygodny komfort psychiczny, że mogę żyć i osiągać sprawniej...

No to by się zgadzało jednak jest jeszcze w tym słowie dużo więcej...

Porządek bowiem to obraz jak działa i zarządza dany system, innymi słowy czy jest funkcjonalny,spełnia nasze oczekiwania , określa się jako ,, standard,,.Jeśli nie jest on zachowany , to mówimy o pogorszeniu , mianujemy poniżej normy, także wysuwamy wnioski, że tu należy ,,coś,,poprawiać.Konieczna reforma, zmiana, nowe zarządzenia..

Zatem porządek to też takie podejście świadomościowe każdego z nas...do pracy, do sytuacji, do codziennego co nam się przydarza.

Jeśli grasuje obraz fuszerek, niedociągnięć, brak przykładności i opieszałość to logicznym jest że nie należy oczekiwać, że sprawę załatwimy szybko, rzeczy pójdą pozytywnym tokiem rozwoju.Bo to wszystko leży w wspólnym działaniu każdego z nas..I to stawia wymogi że mówimy że dane społeczeństwo jest bardziej zdyscyplinowane i zwarte, albo że cechuje je bylejakość i nonszalancja..

Porządek to także wiele aspektów rozumowania, mówi się np.o autostradzie ,, równej jak stół,,Bez przesady, jest po prostu lepiej wykonana, porządniej, wg.norm,dopracowane są szczegóły, sztuka budowlana i to przyłożenie wykonawców jest tak wysoce perfekcyjne..że DŁUGO owocuje..latami jeżdzą auta i nie dzieją się nagminnie wypadki..Mało tego, to słynne ,,otwieranie,, przecinanie uroczyste wstęgi ma uzasadnienie, bo jest GOTOWE i SPRAWNE, nie przyjeżdża na drugi dzień sprzęt i rozkopuje..

Czy tylko to zależy od cech mentalnych danej społeczności ?? Nie, tam przecież pracują WSZYSCY, różne nacje, tylko że co..panuje inna świadomość.

Jest bowiem porządek innego rzędu, nie leży też on bezpośrednio w tym że płacą więcej..

Wbrew pozorom porządek jest wtedy jak wykonasz coś DOBRZE i za to otrzymujesz Nagrodę...jeśli już na początku fantujesz się ,,bo co z tego będziesz miał,,a potem tylko liźniesz palcem, odhaczysz byle jak..no to porządek to nie jest..i następstwa są oczywiste..szacunku i uznania brak!

To są niby takie niewielkie rzeczy w tych 24 -ech godzinach , ale składają się na szersze.Często mamy pretensje że usługi są złe, wszysytko fatalne a winę zwalamy na drugich.Nie dostrzegamy jednak że tak naprawdę to jest pejzaż wytworzonej przez ludzi ich umysłami własnej rzeczywistości..Jak wartości nie są zdrowe, przestrzeganie zarządzeń , tylko wciąż wyłamywanie się spod to i system szwankuje..to oczywiste..

Sprawa porządku to też zarządzanie tym co kluczowe i jak..weżmy opcje oświaty i służby zdrowia,także oszczędzanie energii..

Jeśli już jakaś mowa o społeczeństwie zorganizowanym, to przecież nie będzie wchodzone na szczeble wyższe jak brak dopracowania w niższych.Szkolnictwo to podstawa informacji którą wdrażamy w realizowanie przyszłościowe, służba zdrowia to aspekt utrzymania sprawności werbalnej człowieka, by ten mógł samospełniać się do późnej starości , pośrednio podwyższał też przełożenie dobrobytu danego kraju..Programy zastosowania alternatywnych nośników energii są istotne nie tylko z przełożenia oczyszczania środowiska, dbałości o powietrze, wodę, klimat. To także sprawa poprawy efektywnego wykorzystania czasu.

Porządek i jego zrozumienie to bardziej światłe wchodzenie w obszar rozwoju...

Pozdrawiam
Popularność: 20    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom