Możliwości, gdzie szukać, jak powiększać

2016-03-22 09:18:21

Josef Lukoschek
Rozwój jest bardzo ważny w życiu człowieka , bo poprzez niego możliwe realizowanie pewnych etapów życia, także osiąganie wyższych szczebli, mogą to być założenia materialne, duchowe, społeczne, osobiste i wiele innych..

Ażeby się rozwijać muszą być spełnione też pewne uwarunkowania , dotyczą one bezpośrednio naszych najbliższych związków z otoczeniem, środowiskiem,związkami rodzinnymi.

We współczesnym świecie na czoło wysuwa się zdobywanie wiedzy w młodym okresie wieku, następnie wiedza ta jest wdrażana w wymiar urzeczywistniania wcześniej ustalonych planów, kierunków działania , służy osiąganiu Celu.

Jakkolwiek by na to wszystko nie patrzył, motorem napędowym każdego człowieka jest chęć osiągania na więcej, spełnianie swych marzeń, doskonalenie umiejętności , które sprawdzane w codziennym postępowaniu pracą i wysiłkiem , rodzą owoce, ziszczają to czego pragniemy dokonać..

Jest więc to zaszczytny zamiar, on ma przełożenia podnoszenia naszego standartu życia, zaspokajania potrzeb , także kierujemy się przesłankami przyszłości , ponieważ zabezpieczamy pewne wartości, walczymy także swą postawą by przetrwało to co słuszne i sprawiedliwe,nasze dzieci i wnuki miały po prostu kiedyś jeszcze lepiej..

Dzisiejszy świat to nie tylko machina i gąszcz informacji, to także z mego punktu widzenia podwójne , jeśli nie potrójne zasięgi możliwości..

Dlatego nie będzie karkołomnym stwierdzeniem, że tak naprawdę można się samorealizować w wielu przedziałach życia, potrzebne jednak jest tu proaktywne nastawienie, także spryt organizacyjny, że potrafię czerpać z tego co mam do dyspozycji, nie czekam aż manna spadnie mi sama z nieba, tylko samemu swoją samoinicjatywą , samozaparciem i tą wolną wolą że chcę iść w swoim życiu do przodu, szukam znajduję, wcielam i dokonuję..

I nie oglądam się na nikogo..robię po prostu swoje..

Dlaczego?? bo w to wierzę, jeśli już mam wytyczony Cel, to jest jeszcze mi łatwiej..

Nie zaprzątam sobie głowy co mam robić i jak?

Pilnuję tylko by realizować dochodzenie, pokonuję przeszkody,stawiam czoła wyzwaniom..

Z tego składa się każdy prozaiczny człowieka dzień...

Gdzie szukać zatem i jak znajdować, ażeby mieć te trajektorie, które prowadzą, albo inaczej odnadywać siebie , Sens tego co tworzymy , tym samym kroczyć pewnie,,,??

Moi Drodzy??

Wbrew pozorom ,rozpoczyna od w swej najbliższej okolicy, w tym co JEST i ma pod ręką. Taki jest początek..

Zaczynamy więc od rzeczy małych, zgoła niewidocznych, to może być ciekawa książka, zainteresowanie wodą dla potrzeb akwarystyki,ziemią by ją uprawiać, powietrzem pod rekreację,internetem by zarabiać i tworzyć sieć relacji.

Szukać w sobie, pozmieniać parę bezwładnych nawyków na te lepsze i efektywne. Wziąć to w garść deka dyscypliny, wytworzyć Zyski.

Rozpiąć swoje wnętrze, Otworzyć się na poznawanie, przychylny i pogodny stosunek ..

Taki krok wychodzi od nas samych, mocą naszego istnienia, to początek że zmieniamy w naszym życiu, udowadniamy że coś potrafimy, na coś nas stać i jest o co walczyć..

Pozdrawiam
Popularność: 10    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom