Osiąganie świadome

2016-03-22 12:14:04

Josef Lukoschek
Etapy jakie człowiek przeszedł w przeszłości, wskazują że tak jak zawsze proces cywilizowania, podnoszenia poprzeczki pozomu życia, nie odbywał się gładko, towarzyszyły temu zjawiska negatywne jak wojny, okupacje , kolonializm.Pozytywne jak epoki oświecenia, przemiany warunkujące domeny wolności, równości, zmiany zarządzania gospodarką i to globalnie..

Obecny czas jest nowym wyzwaniem co do konfigurowania zamierzeń przyszłości, bywa że też kontrowersyjnie podchodzone jest do przedziałów kształtowania zależności.Pomiędzy tym co naturalne i oczywiste jak szeroko rozumiana prawda i wartości życia.A tym co jeszcze dogłębnie nie zdefiniowane,modele rozwojowe społeczeństwa, charakteryzowanie postępowania , postawy jednostki.

Jeśli się przyjrzeć perspektywicznie, to naczelnym które jakby zarządza , że można rozumować i myśleć o dokonywaniu rozwojowym jest poziom ogólny ludzkiej świadomości, związane z nią stany fizyczne, psychiczne i duchowe człowieka.

Spektrum tego rozszerza się w ostatnich latach a to za sprawą rozgałęziania nauki,wiedzy, wkraczania w codzienność wszelakich innowacyjnych technologii.To wprzega człowieka w określone tory postępowania, w pewnym sensie jedno drugiemu jest podporządkowane.Rysuje się prawidłowość osiągania.Można mówić że zastosowanie podaspektów a b c..wytwarza model d e f...Jeśli już tak alfabetycznie to przyrównać.

Osiąganie zatem nie jest jakimś nadprzyrodzonym zdarzeniem losu, czymś co dotyka tylko wąską grupę jednostek, albo jej nabywaniem, mogą się kontentować kasty uprzywilejowane..

W takiej więc rzeczywistości, rozwój i możliwości są praktycznie dla każdego.Napewno znów mi się oberwie... no bo tyle przemocy, niesprawiedliwości i zła na tym świecie..

To prawda, nadal jest wiele problemów, ludzkość jeszcze nie jest na etapie PEŁNEGO świadomego osiągania..

Wiąże się to za sprawą naszej psychiki, jak pojmujemy co to jest Sukces,jak jesteśmy przygotowani do etapu życie i wzbogacanie i w czym?, jakimi też przesłankami kierujemy się w codziennym i czy mamy WSZYSCY tak naprawdę CEL, jasny i przejrzysty, coś co łączy te starania 7 miliardów...

Jest to istotne bo chodzi nie tylko o aspekt przyziemnego przetrwania, kości przeżyły x lat i potem są jakoś złożone. Ale chodzi o aspekt postępu,co pozostaje po iluś tam generacjach, jakie wartości nie przeminą z czasem ( nie z wiatrem).Czy będzie wyzwolone to o czym marzy się przez pokolenia, zatem czy w sensie najbliższych lat kilkudziesięciu, świat i NASZE życie, tajemnice , będą stały dla NAS więcej otworem..

Jest to zatem WIELKI CEL, zbudowanie społeczeństwa przyszłościowego.I tu podnoszenie świadomości jest nie jak licho tląca się pochodnia , że ledwie wzrokiem i myślą dociekamy , jakie to kontury i czego??Tu chodzi o autentycznie palącą się i jasną żagiew, dostęp tlenu dla niej,wytworzenie atmosfery wspólnego zrozumienia, jakie miejsce Nasze na tej Ziemi ?

Dlatego Coaching i nauki pokrewne walczą o rozwojowość człowieka.

Pozdrawiam
Popularność: 15    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom