Wyznaczone Cele a ich realizacja

2016-04-26 09:08:27

Josef Lukoschek
Jest olbrzymia ilość metod i technik , które proponują definiowanie Celu, wyznaczanie trajektorii dochodzenia do wyniku , także skupiają się nad parametrami ułatwiającymi kroczenie ku Sukcesowi...

Najważniejszym jednak w efekcie końcowym jest realizacja, wdrażanie w rzeczywisty wymiar.

Dlatego też dobór tego co wykształcamy drogą przemyśleń, wizji , powinien być bezpodstawnie sensowny.Nie można dokonać czegoś co przekracza nasze możliwości, jest obwarowane wieloma barierami.Taki projekt może być bardzo ambitny ale jeśli jest nieosiągalny , no to zgodzi się każdy , że tu przeważy szala i znamię porażki.

Cele zatem muszą być dostosowane do naszych aspektów realnych.Nie mogą być ani za wysokie i np.finansowo drogie , bo na to nie mamy na początku dużych środków.Tak samo CEL nie może być zbyt łatwy i przeciętny, bo nie będzie dopingował i motywował.

Jeśli chodzi o ,,wykonastwo,,to w zasadzie nie znam nikogo kto by określał osiąganie wyniku , jako drogi prostej i bezprzeszkodowej.Na drodze wywalczania potencjału, pojawiają się różnorakie perypetie, dotyczą wszelakiej natury, mogą być związane z barierami materialnymi, psychicznymi, kłopotami ze zdrowiem i akceptacją środowiska.Tu domena osiągania jest wybornie niewiadoma i dlatego należy przy tym wszystkim uzbroić się w cierpliwość.Cierpliwość oznacza wybór wytrwałości, uporu w dążeniu, systematycznego przykładania się .Działania konsekwentnie..

Dlaczego wiele planów upada, zostają odstawione do kąta , albo w ogóle się o nich zapomina i nie mówi??

Wydaje się że nie mają one swej,,mocy,,tej siły przebicia, tu czynnik ludzki jest tak zawiły , że potem się to określa , że ,,coś,,wychodzi.Albo nie wychodzi wcale..

Takich projektów w życiu , przewija się co niemiarę, tylko niektóre,,owocują,,Zatem w sensie czasu długiego , jest ważnym SKUPIENIE się , nad tym co autentycznie chcemy robić, w czym czujemy się dobrze, to nas pociąga, wytwarza pasję , zamiłowanie, przygarnia do siebie.Koncentrowanie się nad obranym kierunkiem...

Przypominanie o tym może być jałowe , jednakże każdy z nas wie, że bez tego ani rusz Wypracowanie czegoś to wydanie z siebie wysiłku, woli tej walki by zwyciężać , czuć chęć aby coś dokonać.

Bardzo ważnym jest samodopingowanie wiedzą na ten temat i zauważeniem , co tak naprawdę podnosi na wyżej.Napewno nie podnosi informacja bezużyteczna i czas spędzony bezwładnie.Aby być władcą własnych zamierzeń i kroczyć , tak pewnie po tej ścieżce , która prowadzi do niezależności i prawdziwej wolności, trzeba z siebe autentycznie coś dać i stać się niepokonanym w tym co robimy..to jest ascetyzm dochodzenia, oblicze surowego podejścia które wypracowuje mistrzostwo i MOC..rodzi także Lidera..

Zwyciężanie jest bardzo twarde w sobie i ma znamiona męstwa, dzielności.

Zmiana charakteru i podejścia do spraw, bezpardonowe wytępienie niekorzystnych nawyków, rodzi w końcu szlachetne owoce..dojrzałe pojmowanie i okrzesanie tematyczne..

Tak jest jak widzisz swój CEL mocno, nikt nie jest w stanie Ciebie przekabacić,nie sugerujesz się wpływem zenwnętrznym.Tylko doglębnie w sobie wiesz dokąd zmierzasz..co stanowi Twą życiową misję, przeznaczenie życia..Samokrytycyzm..

I to właśnie jest w sobie piękne..

To poświęcenie...

Dlatego ceń w sobie dar życia, kochaj je..

Dostrzegaj SENS..

Tak dosięgniesz Szczytu..

Pozdrawiam
Popularność: 18    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom