Szczęście..

2016-05-07 09:58:07

Josef Lukoschek

Magiczne słowo jakie napisałem w tytule, wcale nie musi byś czymś o czym się tylko marzy, albo dąży się do niego całe życie . Na dzisiejsze możliwości jest sprawą otwartą spełnianie się czegoś co ma przełożenie że odczuwasz że jesteś szczęśliwy/szczęśliwa..

Jest to kwestia podejścia do tego zagadnienia i jak by to powiedział doinformowanie , co tak naprawdę jest barierą, że nie spełnia się wiele zamierzeń.Albo jeśli jakoś one się realizacyjnie już rysują, to jest niedosyt, za dużo włożyłeś wysiłku, za małe są efekty, powodów do braku osobistej satysfakcji jest wiele.I są to sprawy czysto psychologiczne, dalej dopiero rysują sią fizyczne , materialne i wiele innych..

W pierwszej kolejności jest to ogarnięcie świadomością, trzeba sobie zdawać sprawę na co stać, dalszym szukanie dróg rozwiązania i polepszenia sytuacji.Do najczęściej odstawianych na bok spraw jest wzięcie się za siebie i zainwestowanie w przedział wiedzy, która pomoże zrozumieć mechanizm osiągania..tzn.tryby rozwojowe w życiu człowieka, jakie wartości prognozują dobre wyniki, co możemy zrobić by następowała progresywność i już założony wcześniej Cel , przejawił się mocą Sukcesu, nastąpiła ta nagroda i zwycięstwo, nastąpiło też i wewnętrzne zadowolenie,czucie się spełnionym.Jest to wielki dar życia gdy możesz materializować własne marzenia, dokonać Misji.W tym wszystkim także znajduje się to, że działając w określonym Kierunku , wchodzisz na Szczyt, potem mówisz:jestem szczęśliwa, udało mi się ale na to solidnie pracowałam..jestem szczęśliwy, bo z początku w to wszystko nie wierzyłem, myślałem że tylko inni mają w tym zakresie więcej uzdolnienia..

Dokonanie, Sukces, to wszystko co tak od tysięcy lat jest omawiane, jest wciąż tym szukaniem optymalnego rozwiązania, tą złotą receptą i środkiem.Chodzi o zaspokajanie potrzeb, podnoszenie standartu, ludzie walczą o dobre pozycje.Jest też wiele idei które chcą wcielać w życie np.:przedłużyć czas życia, pokonać choroby, na pewno znakomita część chce pokoju , życia bezpiecznie.To wszystko jak by nie patrzył ma takie znamiona że zarówno indywidualnie jak i społecznie, dąży się do wypracowania tego symbolu szczęścia..

Ale jest to jeszcze nie w pełni tak mocne, tkwią ogromne rezerwy, dotyczą sposobu jak widziane jest realizowanie planu, dotyczy przemianowania mentalnego i wejścia na drogę innego rodzaju myślenia.Także muszą być postawione jasno Wartości, Zasady.

Jeśli tak popatrzeć na obecny czas, to tak jak dużo jest możliwości , tak samo i bardzo precyzyjnie należy dobierać informacje.Doskonalić siebie poprzez rozwój osobisty, to pomaga kroczyć w dobrym kierunku. Jeśli wiesz dużo więcej i czegoś co pomaga, wznosi , to możesz także śmielej transformować w realne, nie musi to wisieć gdzieś pod okapem że kiedyś, możliwym w tu i teraz..

Nad tym wszystkim należy czasem pomyśleć, daś sobie ten czas , jak to naprawdę jest ze mną?Spełnia się tak jak to sobie zakładałem, albo wciąż ulegam i tworzę dla innych.No bo tak jest ułożone. Jakoś nie potrafię dostrzeć , że sam także jestem ogromnym Talentem, mam w wielu przedziałach niezłą smykałkę i jakbym tylko naprawdę CHCIAŁ.....to dokonam..

Możliwości urealniania tego co szczęście są, ale należy poznać lepiej mechanizm jak to działa.Robi się to małymi krokami, buduje zaplecze podstawowe, by móc rozwijać pola i przestrzenie na coś wyżej.Z czegoś co bezwładne i ujemne , rezygnuje się.Bo w prawdziwym dążeniu , jeśli pragniesz stać się lepszym , nie ma miejsca na narzekanie.Nie ma miejsca na zazdrość.Mogą być porażki , ale i one są po to by CIEBIE umacniać...żeby nie wydawało się że ot co tam..już wszystko wiem...
Nie.., życie jest ciągłą Nauką, to doświadczenie i to co rusz.

Sam w sobie musisz poznać, przełknąć czasem gorycze, przetrawić co niekorzystne..dać czas gojeniu się ran..

Jeśli cechuje Cię to nieodparte dążenie by nie poddawać się, idziesz uparcie , no i co z tego że znów coś wyskoczyło, jak to się mówi:ciągle coś nowe..

To....

Jesteś na dobrej drodze, dojdziesz, uwierz też że spełni się...

Pozdrawiam
Popularność: 18    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom