Rozmowy o przyszłości

2016-05-11 12:13:14

Josef Lukoschek
Jeśli spojrzeć na problematykę osiągania w życiu , odniesienia sukcesu , także pojawienia się dobrej przyszłości i co za tym idzie spełniania szczęścia, bezpieczeństwa i stabilności , na czoło wysuwa się wiele zagadnień.

Są one różnorakiej natury i rozmowy o tym są bardzo ważne.Bo to właśnie one uświadamiają, dają spojrzenie , jak kierować swym losem, jakie czynić przedsięwzięcia by te zaowocowały skutkiem pozytywnym , wytworzony został mechanizm zysku.Czas został należycie spożytkowany..

Nasz rozwój to przede wszystkim ograniczenie długości wieku, to pierwsza bariera , w ciągu życia jeśli potrafimy to ogarnąć świadomością , wiemy że mamy tyle i tyle lat do dyspozycji by wybudować potencjał, pokonać inne bariery o których będzie mowa, także że to wszystko to dążenie w pewnym kierunku, zaliczanie kolejnych etapów .Najbardziej zarządzającym w tym jest zdefiniowanie WŁASNEGO CELU...

Dlatego rozmawianie o tym jest ważne , jeśli wręcz nie priorytetowe.Nie tylko o tym że w życiu pojawia się miłość, zarabia się pieniądze, zdobywa sławę....

Co to jest tak naprawdę Sukces i jakie ma on tajemnice??

Jest proces dokonywania się składowych, które go budują.Aby to zrozumieć należy poczynić kroki inwestowania w wiedzę o tym temacie, następnie należy także się do tego przyłożyć.Samo wizjonerstwo i trwanie w atmosferze marzeń, że kiedyś...tego nie uczyni , działanie bowiem realne wypracowuje efekty, wysiłek i trud, poświęcenie..

Wspomniałem o barierach, są one wielorakie jak to wszystko z czym w życiu się stykamy. Do takich decydujących o rozwoju należą:

-bariery finansowe
-nieprzychylność środowiska
-ograniczenia np.jak wiek, zdrowie i inne..

Przekonanie o przyszłości bywa rzędu że jest ona daleka, zdążę się jeszcze napracować, na razie mi nic nie trzeba...są to podejścia wymówcze, tłumienie tego że należy o swej przyszłości pomyśleć, także że należy w kierunku tej dobrej coś czynić...

Uważam to za jedno z podstawowych , jeśli ma być tworzony system nauki , jak osiągać by stać się cenionym, także niezależnym.Jak kształtować swój charakter i pozytywne wartości, nawyki, by to pomogło w obszarze dochodzenia, bariery pokonać...

To nie są jakieś rozmowy zbyteczne, bo każdy obecnie pędzi i rzadko ma czas na cokolwiek.Już nie wspomnę o budowaniu czasu dla siebie,tego osławionego przyczółka jakim jest rozwój osobisty.

Dla mnie kluczowym jest sięgnięcie po inny wymiar podejścia do zagadnienia co daje mi moje życie na dalsze , co daje refleksja nad tym co przyszłe.Mam ustalony plan i przez to już drogę którą chcę realizować ??Bo tu liczą się czyny, im bardziej weźmiesz się w garść, tym lepiej okiełzasz stan że będziesz mógł mówić o wynikach.Nie o tym że innym się udało, bo to przecież nie zadowala..

Co może zatem satysfakcjonować??

Spełnienie tego co sam wytyczyłeś, byłeś uparty i osiągnąłeś.

Wiedziałeś , że przyszłość to nie przelewki i wziąłeś się ,,za robotę,,

Jeśli tak jest , to nie jest żenującym , że to jest dumą...

Myśl o zabezpieczaniu dobrej przyszłości jest tym , że dodaje motywacji, sił.

Znajdujesz Sens tego co tworzysz, wiesz jaki masz CEL, to prowadzi pomyślnie.

Reaguj więc w porę, by nie przegapić, żeby nie było pewnego dnia, że Twój pociąg już dawno odjechał...

Działaj na Twoje lepsze jutro..

Pozdrawiam
Popularność: 11    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom