Budowanie trybu prorozwojowego

2016-05-16 08:17:33

Josef Lukoschek

Sprawa rozbudowy potencjału i wytwarzania pól manewru, że potrafimy czerpać konkretne korzyści , tym samym polepszać przedział standartowy życia, jest w sensie materializowania, urzeczywistniania i zaspokajania potrzeb , dla człowieka domeną główną.W pierwszej kolejności chodzi o zabezpieczanie bytu.

Napewno wiele zostało w tej materii opisane i także tym zajmuje się ogromna rzesza trenerów rozwoju , ja jednak skupiłbym się na paru podstawowych kwestiach.Z mego założenia wynika , poza naturalnie oczywistym że najpierw jest myśl, koncepcja i projekt-CEL, że w tym wszystkim najważniejszą rolę odgrywa ludzkie działanie..Jest to związane z trybem doczesnym i fizycznym tu na Ziemi, takie są paradogmaty istnienia.

Ale teraz spójrzmy na to wszystko już nie roztrząsając czy to praca na etacie, czy MLM czy PPC.

Najważniejszym nadal pozostaje sprawa osobistego przyłożenia się w tym wszystkim i jak by nie odwracał strukturowość budowania w tym względzie pojęcia Sukces, to trwa to ładnych parę lat, i wytężonego wysiłku, by utorować sobie drogę.By przekształcić to co zaplanowane , często ze sfery wizji i marzeń, w wymiar rzeczywisty, to znaczy taki który potrafisz dotknąć, służy człowiekowi , możesz też to nazwać produktem i marketingowo sprzedać.

Dlaczego to podkrelam:wysiłek, czas, przyłożenie??

Panuje bowiem takie stereotypowe przekonanie że tak jak się stoi to można przystąpić do innego,,rodzaju,,działania i z bagażem ,,niedoskonałości ,,i zyski jakby się pojawią , w tym słowo ,,chcę,,samo od siebie wszystko załatwi..

Jest to bardzo błędne pojęcie, znowu jakiś spadek nie takiej świadomości jaka potrzebna.Otóż sprawa owego stworzenia trybu prorozwojowego w pierwszej kolejności dotyczy tego, że aby zacząć myśleć o ROZWOJU przez duże R i faktycznym , to jest konieczne wprowadzenie zmian..

I te zmiany dotyczą w decydującym przeobrażenia osobistego stosunku do życia, do sytuacji, do postrzegania kiedy przychodzi ta pewność że zamierzenie ,,wychodzi,,a co jest także minusowym, że się ,,nie udaje,,I tu należy wyciągnąć wnioski, dokonać analizy i tak jak zawsze starać się nie powtarzać te same błędy..

Jeśli żyjemy trybem dotych czasowym , to często wydaje się że tak może być i dalej (strefa komfortu)i też jeśli mamy propozycje i to niezłych biznesów, że przejdziemy do sedna realizacji gładko.Nic bardziej nie przemyślanego...Prawdziwość jest taka że aby i tu przytoczę cytat:,,,,Aby osiągnąć coś wartościowego w życiu prywatnym i zawodowym,najpierw musisz rozwinąć sam siebie i stać się wartościową osobą,, Brian Tracy-Psychologia osiągnięć …..że to tak wygląda..

Skąd mi się to wzięło, takie spostrzeżenie, ano bardzo prozaicznie, poznajesz ludzi i patrzysz na ich profile w społecznościówkach...no już z tego wychodzi jak wiele trzeba pozmieniać , żeby móc myśleć o trybie prorozwojowym..że tu potrzebna praca coacha, że jest zasadnym że ludzie muszą zrozumieć . Osiąganie to nie tylko kwestia pewnych atrybutów jak pieniądze, aspekty zdrowotne, albo akceptacja środowiska.To wszystko by się pomyślnie układało jest sprawą że najpierw trzeba do tego co wytwarza proces dochodzenia zwyczajnie urosnąć, dojrzeć, być przygotowanym..

Nie jest to zdarzenie nagłe z dnia na dzień, tylko tu wchodzi w grę przeobrażanie i praca nad sobą w czasie długim, doskonalenie cech charakteru.

To jest tym kluczem, że wkraczasz w obszar innego pojmowania , potrafisz rozeznać co ważne a co mniej istotne, co wzmacnia i kroczysz zwycięsko, a kiedy trzeba pogodzić się z przegraną i porażką.Powiedzieć sobie: trudno,nie udało się , ale to nie koniec świata, ja wierzę że osiągnę, nadal buduję swą wartość.To jest mocniejsze we mnie od wszystkiego innego i PONAD..

Pozdrawiam
Popularność: 13    Powrót

Komentarze

Budowa trybu prorozwojowego to przede wszystkim Moim zdaniem budowa odpowiedniego środowiska. i dobrego i spójnego systemu wartości, potrzeb, celów, priorytetów, misji, wizji i realizacji efektywnymi, skutecznymi i komfortowymi metodami. Pozdrawiam Serdecznie! Do boju i zwycięstwa!
2016-05-22 19:32 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie dziękuję i pozdrawiam!
2016-05-24 19:53 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom