Zarządzanie procesem dochodzenia

2016-05-20 09:02:06

Josef Lukoschek
Z punktu widzenia rozwoju, wzrostu progresywnego i realnie przychodzących atrybutów zysku , zarządzanie stanowi część członową.Możemy bowiem mieć dobrze ustawiony Cel , przedział finansowy, posiadać wsparcie i warunki , ale jeśli nie potrafimy należycie tym wszystkim zarządzać , to nie osiągniemy wielkiego Sukcesu, przede wszystkim nie wypracujemy korzystnego potencjału.To będzie owszem funkcjonowało , tylko że sprawy efektywności i produktywności w stosunku do środków włożonych , będą nikłe , ledwie pokrywały bieżące zapotrzebowanie .Nie będzie tego impulsu i mocy dążenia, będzie nijakość...

Jest kilka spraw które należy jakoby ,,przestrzegać,,jeśli myślimy o dobrej prognostyce i także dane przedsięwzięcie ,,wypala,,.Zacznijmy więc od tych podstawowych:

-zarządzanie finansami
-zarządzanie czasem
-prowadzenie statystyk
-inwestowanie w wiedzę o rozwoju firmy
-podnoszenie atrakcyjności i własnej marki
-odpowiednie delegowanie zadań

Jest więc to system gospodarowania i kontrolowania co i jak przebiega, także reagowanie na występujące sytuacje.

Inwestowanie w wiedzę jest wiadome, ponieważ wciąż zmienia się rynkowo i tu musimy znać pewne zależności , że obrany przez nas model działania zaowocuje postępem.Będzie tak wydajny że pozwoli na dalsze , otworzy jakby nową bazę np.przejdziemy z jednego modułu dokonywania w drugi i wyższy (plany markentigowe)

Finanse są z punktu ułożenia obecnego systemu niezmiernie ważne, bo operowanie nimi pozwala (inteligencja finansowa)przezwyciążać bariery w tym zakresie , także dostrzegać z punktu rozwojowego zasadność inwestowania w wymiar przyszły jako budowania zabezpieczenia , także alternatywnego źródła dochodu jak np.dochód pasywny..

Wykorzystanie czasu jest priorytetowe, dobre nawyki i organizowanie dnia pozwalają nie tylko efektywniej pracować , ale także znaleźć czas na relaks, ,,swój czas,,.Musimy mieć świadomość uporządkowania spraw i kierować się w działaniu od tego co najważniejsze i kluczowe...nie od tego co łatwe i przyjemne.Odkładanie nie załatwia problemu, poza tym nie buduje postawy proaktywnej nie wyrabia solidnego charakteru, wpadamy w pokusę pójścia ,,na skróty,,..

Dlaczego tak poruszyłem sprawę prowadzenia statystyk??Nie bez przyczyny, to właśnie one pozwalają dostrzegać jak naprawdę jest z tym co prowadzimy, czy w przedziale czasu możemy mówić o przyspieszaniu.Bardzo znamiennym jest fakt że wiele ulega przeoczeniu, bo jeśli to nie jest dokumentowane to nie wiemy czy wpływy były prawidłowe i rozchody.Nie reagujemy na wahania lub też rysująca się porażka nas nie alarmuje..

Podnoszenie przedziału rozpoznawalności jest dziś niezmiernie istotne ze względu na konkurencyjność, mnogość towarową i także możliwość działania na różnych płaszczyznach jak tradycyjny handel i sprzedaż bezpośrednia albo marketing internetowy.Tutaj też należy zadbać i zastosować narzędzia promocyjne, wyjść produktem poza obszar otoczenia .Dzięki technologiom informatycznym i mediom socjalnym nawet globalnie..

Specyfika delegowania zadań zbiega się do tego , że na pewnym etapie nie jesteśmy już w stanie sami wszystko ,,oporządzać,,.W związku z tym potrzebne zaplecze nowych współpracowników, biurowość, magazyny, cała infrastruktura rozszerzania zakresu działania , support, logistyka , administratorzy, programiści..Wymaga to egzekwowania i kontolowania powierzonych czynności.

Proces dochodzenia nie jest procesem bezwładnym, należy nad nim mieć kontrolę.Dobre zarządzanie,,pilnowanie ,,tego co się dzieje pozwala bez obaw realizować zaplanowane, dostrzegać w porę ujemne.Jak to się mówi ,,spać spokojnie,,W każdym działaniu jest to ważne i dlatego polecam inwestowanie w ten przedział, fora tematyczne, branie udziału w szkoleniach ...

Pozdrawiam
Popularność: 14    Powrót

Komentarze

Bardzo fajny schemat i podział. Pana artykuły spotykają się z coraz większą popularnością. Prosty i coraz bardziej zwięzły styl. Optymalizacja tych elementów, które Pan nakreślił w rzeczy samej zbliża do sukcesu i go powoduje. Bo przecież konsekwencja prowadzi do sukcesu. Pisał Pan wiele o tym i to przynosi efekty. "Kropla drąży skałę", "Oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa". Zawsze długoterminowo jakość i talent wygrywa z fuszerką. I zawsze skoordynowane i profesjonalne działania dają zyski. Pozdrawiam!
2016-05-24 11:41 Zbigniew Godziński
Skomasowałem to w 6 podczłonów , chociaż te pierwsze 3 w zasadzie już wyprowadzają na prostą.I powiem szczerze to jest praktykowane, są efekty.Polecam wzięcie się za taką solidniejszą organizację własnego systemu dochodzenia.Dziękuję Panie Zbigniewie ślicznie za przychylność i wsparcie oraz serdecznie pozdrawiam!
2016-05-24 20:19 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom