Wdrażanie dobrych nawyków

2016-05-27 10:13:57

Josef Lukoschek
O ile zmiana nastawienia i postawy wiąże się bardziej ze sferą psychiczną i emocjonalną , tak dobre nawyki są bardziej związane z trybem fizycznym , ruchu, ale i też nie wszystkie..

Po przemyśleniu ująłem podział wprowadzania dobrych nawyków w 5 grup:

-Nawyki wzmacniające kondycję, utrzymanie dobrej formy , wydolność organizmu
-Nawyki podnoszące efektywne wykorzystanie czasu, wydajność pracy
-Nawyki oszczędzania, budowania podłoża finansowego pod dalszy rozwój i zabezpieczania
-Nawyki selekcjonowania informacji i tworzenia prawidłowych relacji
-Nawyki prorozwojowości świadomej w tym rozwój osobisty

Naturalnie każdy może sobie to ułożyć w trochę inną kompozycję, nie mniej już samym istotnym jest by coś w tym kierunku robić i mieć tą wyobraźnię że to jest nam potrzebne na LEPIEJ..

Rozpocząłem od sprawy organizmu , bo to oczywiste by utrzymywał nas na chodzie i możliwym było codzienne zaliczanie czynności, pokonywanie wyzwań dnia.Tu położę nacisk na dobraność diety wyżywieniowej,wygospodarowanego czasu na fitness i gimnastykę.Korzystnym utrzymanie BMI w przedziałach granicznych , znajomość kaloryczna potraw.Unikanie używek , natomiast wzrot w kierunku doceniania przypraw i ziół..Nadwaga to nie tylko mniej atrakcyjna sylwetka, ale ustawiczne przeciążanie bioder, kolan i stóp.Mniejsza sprawność ruchowa, kondycyjna a to potrzebne by witalność i wigor cechował nasze działanie, tą chęć tworzenia …

Tryb życia to pora nocna przeznaczona na odpoczynek i nabranie sił, rankiem budzimy się i dzień czeka zajęciami.Zadbać należy więc o dobre wysypianie, wieczorem możemy sobie nawet zrobić grafik na jutro, bo rano bywa czasem pośpiech i rozgorączkowanie..Wykonujemy w pierwszej kolejności rzeczy ważne i priorytetowe, kierując się w stronę mniej istotnych, unikamy długich kaw i pogaduszek, skupiamy się nad realizacją zadań.Taki tryb zachowania pomaga wzmóc wydajność, co oznacza nie tylko podniesienie wyników.Rysuje się oblicze dodatnie nowej przestrzeni..czasu dla siebie, tak ważnego by móc podsumować coś, przemyśleć , wyciągnąć wnioski.

Nawyk gospodarowania i dobrego zarządzania to dostrzeganie czy wszystkie środki muszę wydać, czy także mogę coś odłożyć.Jest to dobry pomysł z wielu względów,wzmacniamy zabezpieczenie, jeśli postanowione o stopniowym wychodzeniu z etatu na alternatywność dochodową , to taki nawyk inwestowania pozwoli na wybudowanie przyczółka, możliwe że stabilnego dochodu pasywnego.co wiąże się przecież ze spełnianiem marzeń, bycia szefem dla siebie i niezależnym czyli WOLNYM w systemie..

Natłok informacji powoduje że trzeba to poselekcjonować, co rozwija i stanowi dodatnie , że prognozuje rozwój, wszystko inne bezwładne zostawiamy, skupiamy się nad wiązką która wyzwala, wiesz więcej w tym co interesuje Tu także wchodzi w grę budowanie relacji i to pozytywnych, bo one dają tą motywację.Jest działanie, jest tworzenie, jest Cel..koncentrowanie nad siecią rozwojowej energii.Bywa także i walka ze środowiskiem, musi być.Jeśli wiesz o co chodzi w życiu to niwelujesz to co toksyczne. nawet za cenę wysoką ..bo chcesz zwyciężać i w tym co robisz być doskonałym. Więc tą swobodę musisz sobie wywalczyć, wtedy zostanie tylko realizacja..

Dochodzenie do Sukcesu to wdrażanie nawyków które krążyć będą w Twojej krwi, jak przyjaciele wznoszenia.więc potrzebujesz czuć przypływ, że coś wychodzi, zachętę.Nie ulegaj więc przeświadczeniu , że to co pomyślisz przyjdzie samo, albo po tym przeczytaniu...NIE, to potrwa, mówią że tak do 30 dni to powoli wchodzi w życie.Ja wiem czy 30 dni?? ja nie oglądałem czasu jaki jest, po prostu stwierdziłem że nie muszę już myśleć o końcu miesiąca.To nie jest jakiś automat takie wstawanie o 5 rano, ale załatwia tryb że nie czeka na wieczór.

Trzeba było się w to wedrzeć, zastosować inną strategię.Jakie są żelazne argumenty??

Takie że nie trzeba się nad niektórym zastanawiać, deliberować.Jesteś w sobie ,,oczyszczony,,nie potrzeba tysiąca rzeczy, milionów świecidełek co kuszą...proste i przejrzyste postępowanie.

Zawiłości nikomu nie są potrzebne..do Celu idzie się bez obciążeń, bycie doskonałym to trenowanie samym sobą.

Pozdrawiam
Popularność: 47    Powrót

Komentarze

Ależ Pan jest konsekwentny. To właśnie w kwestii nawyków. One i powtarzalność są kluczem do długotrwałego sukcesu. Zawsze. Pozdrawiam!
2016-05-27 12:04 Zbigniew Godziński
To taki próg podstawowy.Ten służy dalszemu rozwojowi i może być zachowany na zawsze.Dziękuję bardzo Panie Zbigniewie i pozdrawiam!
2016-05-27 19:17 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom