Nastawienie

2016-05-28 09:28:50

Josef Lukoschek
Ostatnio pisałem o nawykach, takich które wytwarzają rytm i ciąg wytwarzania.Ale jest jeszcze też pewna sfera , gdzie proces realizacyjny jakby łatwiej nam przychodzi.Jest to sfera nastawienia, jak podchodzimy do trybu osiągania.

Z punktu rozwojowego tak sobie napisałem co najważniejsze, jak widzę ,,poprawne,,do tego należy:
-proaktywność
-pozytywne myślenie
-chęć do działania
-przyszłość jako przestrzeń zdobywcza
-eleminowanie odczuć negatywnych
-budowanie samodowartościowania
-aspekty wyodrębniania indywidualności, świadomość wyjątkowości i niepowtarzalności..

Co to takiego jest działanie?? Czy jest to dogmat przymusu, zachcianki, jakiegoś narzuconego doń pręgierza??

Z oblicza uwarunkowań życia tu na Ziemi i odnoszących się do procesu istnienia i w nim przetrwania, praca, działanie stanowi część podstawową i naturalną, tworzymy po to by zaspokajać nasze potrzeby, jest to związane z fizjologią , zmianą pokoleń, zabezpieczaniem bytu doczesnego jak i tego w przyszłości,dla siebie dla potomnych, dla rozwoju na lepsze i także by jakaś cząstka z tego wszystkiego po nas pozostała..

Tak więc ustosunkowanie do procesu tworzenia jest zrozumieniem praw, dostrzeganiem możliwości, wykorzystaniem naszego czasu na rozwój.

Postawy ludzkie są różne i już nie będę wnikał w kulturowość, wpływ religii, albo narzucenia systemowe.Podstawą w działaniu , by owocowało jest spojrzenie uzyskiwania zysków, gromadzenia się zasobów i przez to rozwój w kierunku polepszania standartu życia , doczekania potencjału który gwarantuje spełnianie marzeń.

Nie zawsze to wszystko jest tak przyjmowane , dlatego krąży:,,bo jeszcze się napracuję,,.rozmowa o zarabianiu , zajęciu, czymś co trzeba wykonywać albo jest obowiązkiem jest trudna,bo wytworzony jest klimat czegoś co trzeba zrobić i nie za bardzo jest jak ominąć, uchylić się od tego..

Inaczej ma się gdy podchodzimy do tego z innej pozycji, wiemy że to jest dla nas dobre, mamy zajęcie, przez to możemy realizować nasze zamierzenia,a więc widzimy w tym pozytywne.Postawa aprobująca pracę znajduje uznanie, także sama wytwarza swą wartość.Ja przypatruję się temu zagadnieniu i zauważam że są postawy które są ochocze, walczą o to by nie marnować szansy jak można mieć zarobek , jest w tym jakaś żarliwość, chęć wykazania że ja potrafię, że chcę i wiara że dokonam..

Takie energie są chwalebne, wnoszą ożywienie, są też przykładem że można.

Co daje bardziej optymistyczne widzenie?? Zauważasz , że to wszystko nie jest takie złe, łatwiej opanować lęk, tłumić obawę, możesz też pomóc, bo takim zachowaniem wesprzesz innych.Jest korzystne jak się słuchasz tego co chcesz dokonać.

Pozdrawiam
Popularność: 22    Powrót

Komentarze

Prawdziwy ekspert od rozwoju. Jak zwykle wyśmienite podsumowanie. Można tylko korzystać i wdrażać do życia, aby system, który stworzyliśmy działał tak, jak tego Sobie wymarzyliśmy!
2016-05-28 15:23 Zbigniew Godziński
Panie Zbigniewie dziękuję za uznanie.Napewno pomaga bo jest to już sprawdzone.Każda zmiana na lepsze wzmacnia poczucie spełniania.Pozdrawiam!
2016-05-28 21:13 ~Josef Lukoschek
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom