Selekcja informacji

2016-05-29 06:18:16

Josef Lukoschek
XXI wiek to czas rozgałęziania się wielu technologii na przestrzenniej i wyżej, niesie on ze sobą nowe wyzwania .Otacza nas ogromna sieć informacji i przekazu łączności i możemy już mówić że spowita taką strukturą jest cała kula ziemska.

Rozwój wymaga nie tylko nowej poznawalności ale i także doboru.Jest to związane z precyzowaniem Kierunku i Celu który realizujemy.W takiej zasadności powstaje więc koncepcja ograniczania dopływu nadmiernie ,,niezyskownych,,informacji na rzecz koncentrowania się nad tym co ,,treściwe,,.Rozwija , potrzebne jest by podnosić potencjał, wyniki stawały się coraz lepsze i także łatwiej osiągalne.Nie wyrzeczeniem ogromu sił..i czasu..

Selekcja zatem informacji i wszelkiego co do nas dopływa jest konieczna.I teraz jak to praktycznie robimy..Otóż zastanawiamy się co nam w danym przedziale jest potrzebne, dotyczy to np.nauczania, zajęcia się szerzej swoją pasją, podnoszenia umiejętności związanych z działaniem.Tu dobieramy to co istotne, więc ta wiązka i zasób treści inteligentnej musi spełniać kryteria.Nie przyswajamy tego co nie kształtuje na pozytywnie, sami kierujemy dopływem co interesujące i dla nas właściwe.Przy tym należy więc spojrzeć na sprawę oglądania tv, słuchania radia , odbioru plików w internecie jak i komunikowania się telefonicznie..

Przy przemyślanej analizie ,,wyłańczamy,,nadajniki bezwładu, bo te niczemu na prowyżej nie służą, natomiast wzmagamy pola zainteresowania tym co jest rzetelną wiedzą, zastosowanie jej przynosi wymierne efekty.

A teraz kilka uwag, wydaje się że w internecie wszystko jest, wystarczy wyklikać hasło i wyszukiwarka sama znajdzie..ale tak dokładnie nie jest, są to systemy ustawiania wybiórczości informacji i tu zależy jak to jest zakodowane i zaprogramowane w danej przeglądarce.także jaki mamy zakres słownictwa by hasło poprawnie wpisać...

Z praktyki więc wiem , że nikt nie jest w stanie wymyślić hasła w pełni idealnego, ponieważ w potocznym dnia, na to swoją myślą zwyczajnie nie wpadnie..

Zatem znajdziesz tysiące stron pod hasłem :księgarnia, natomiast jeśli to jest ogródek wiedzy, to na pewno nie..Tak więc nie wszystko się przed nami pootwiera..

Zajmuję się reklamą online i stwierdziłem że poznałem wiele interesujących projektów , ciekawych blogów.Te rzeczy nie otwierają się w każdej przeglądarce bo trzeba na nie natknąć się, drogą korzystania z platform i serwisów.Są strony które nie docierają , ponieważ są wcześniej geotargetowane, przeznaczone już dla konkretnego użytkownika.

Zachowywanie tego co ważne w pamięci jest związane z możliwościami chłonięcia i przetrzymywania.Są to sprawy indywidualne każdego , leżą w percepcji postrzegania.Jeśli interesujemy się pewnym przedziałem tematycznym to ,,ćwiczymy,,zapamiętalność.Inne informacje jakby zanikają i oddalają się, nie są w przegródce pierwszej potrzeby.

Działanie selektywne w doborze tego co chcemy poznawać i potem zastosować w praktyce , stanowi jeden z podkluczy osiągania Sukcesu, zwięzłe i rzeczowe przekazy bardziej operatywnie wpływają na efekty.Takie zachowanie i nawyk pozwala jaśniej i transparetniej funkcjonować.

Pozdrawiam
Popularność: 84    Powrót

Komentarze

Wyśmienity temat i znakomity artykuł. Nic dodać, nic ująć. Pozdrawiam
2016-05-29 08:47 Zbigniew Godziński
Cieszę się że trafiłem, selekcja pozwala wybrać to co najlepsze i taka energia musi wypalić powodzeniem, po prostu nie ma szans być inaczej..Pozdrawiam!
2016-05-29 09:15 ~Josef Lukoschek
Dokładnie. Zmierzamy w tym kierunku konsekwentnie od wielu lat i musi to przynieść efekt, mimo ogromnej ignorancji wielu ludzi przez ten czas, wzrasta sukcesywnie grupa osób świadomych, którzy będą liderami przyszłości. Pozdrawiam!
2016-05-29 10:22 Zbigniew Godziński
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom