Strefa Rozwoju - warsztaty dla kobiet

Piaseczno
Od 25 października 2016 do 28 października 2016

DOROTA BAREJ
STREFA ROZWOJU - WARSZTATY DLA KOBIET
Celem projektu „Strefa rozwoju” jest stworzenie przestrzeni dla kobiet do własnego rozwoju, będącej dla nich zarówno odskocznią od codzienności jak i inspiracją do podejmowanych działań, inicjatyw, szeroko pojętej aktywizacji, oraz będących jednocześnie dla siebie swoistą grupą wsparcia, miejscem nowych znajomości i wymiany kontaktów. Warsztaty skierowane są do kobiet w każdym wieku, o różnych zainteresowaniach, doświadczeniach, mających rodzinę czy też żyjących samotnie – dla wszystkich pań, które są gotowe poznać siebie, dokonać zmian w swoim życiu, po prostu – rozwijać się.
Celem warsztatów jest podróż w głąb siebie i odkrywanie zakamarków własnej osobowości. Spotkania będą prowadzone w formie warsztatowej z wykorzystaniem technik coachingowych. Zapraszam wszystkie Panie, które chcą odkryć w sobie wewnętrzną siłę, poznać samą siebie, poczuć się spełnione. To będzie czas dla siebie, czas refleksji i inspiracji, przestrzeń do poznawania siebie i budowania relacji z innymi. Na naszych spotkaniach będziesz przyglądać się sobie, ćwiczyć nowe umiejętności, zdobywać wiedzę i, co najważniejsze, poznasz inne kobiety, które tak jak Ty chcą wyjść z domu i zacząć coś robić dla siebie.
Prowadząca: Dorota Barej
Ilość zajęć: 10 - wtorek, godz. 18:00
Czas pojedynczych zajęć: 120 min.
Forma: warsztaty
Tematyka:
1) JA – KOBIETA szczęśliwa
Na naszym pierwszym spotkaniu poznamy się, opowiemy sobie jakie role pełnimy w życiu i jak sobie z nimi radzimy. Co mogę zrobić dla siebie, dla innych, a czego może nie powinnam robić, abym była zadowolona ze swojego życia. Co to znaczy być szczęśliwą kobietą?

2) Moje Wartości - Koło Życia
Znajomość własnych wartości i postępowanie zgodnie z nimi daje nam siłę, poczucie spełnienia i sensu. Hierarchia wartości podpowiada, jakich wyborów dokonywać, jaką iść drogą, z jakimi ludźmi budować związki, w co angażować czas i energię. Koło życia to narzędzie, która ułatwia spojrzenie „z lotu ptaka” na własne życie, co jest pierwszym krokiem w poszukiwaniu sensu i równowagi w życiu.

3) Mapa marzeń i celów
Na tym warsztacie zwizualizujemy swoje marzenia i cele, do których dążymy. Każda z uczestniczek tworzy własną mapę marzeń. Do tego zadania należy przygotować się wcześniej, do ćwiczenia będą potrzebne: różne zdjęcia, w tym swoje, które lubimy, różne gazety, cytaty, duży arkusz sztywnego papieru w formacie A3, kredki, flamastry, nożyczki itp. Czeka nas czas refleksji i dobrej, wspólnej zabawy.

4) Nowa JA czyli zmiana w moim życiu
Ludzie boją się zmian. Boją się zmieniać siebie i zmieniać otoczenie. Boimy się wychodzić z naszej strefy komfortu – bo to nieznane, ryzykowne, a stan jaki jest, choćby bardzo zły, jest nam znany. Ale nic się samo nie wydarzy. Na naszym warsztacie rozłożymy zmianę na "części pierwsze", nauczymy się jak ją projektować i skutecznie nią zarządzać w naszym życiu.

5) Zdobądź swój własny szczyt
„Na góry wchodzi się nie po to, by zdobywać szczyty, ale po to, by pokonywać własne słabości”. Popracujemy nad własnymi celami, motywacją i zaprojektujemy pierwsze działania.

6) O poczuciu własnej wartości
Poczucie własnej wartości decyduje o tym czy jesteśmy szczęśliwe i działamy z przekonaniem. Dlatego na spotkaniu zastanowimy się jak polubić i uwierzyć w siebie i swoje możliwości, jakie mam mocne strony, sukcesy i umiejętności. Jak mogę wzmocnić swoją samoocenę by czuć się bardziej pewna siebie.

7) Pozbądź się blokujących przekonań i złych nawyków i idź naprzód!
Wymówki, skupianie się na tym co było, co zrobiłam źle, ciągłe rozpamiętywanie, kierowanie się opiniami innych..... znasz to? Jeśli tak, to zapraszam na spotkanie, na którym rozpoznamy i zdemaskujemy nasze blokujące przekonania, złe nawyki i zastanowimy się jak je zmienić, jak przestać słuchać naszego wewnętrznego krytyka, aby zrobić wreszcie krok do przodu!

8) Emocje – sprzymierzeniec czy wróg?
Stres, gniew, złość, strach...... pomagają nam w życiu czy też przeszkadzają? Jak sobie z nimi radzić, jak je rozpoznawać, tłumić czy nie? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi na naszym warsztacie, nauczymy się swoich emocji.

9) Komunikacja czyli sztuka porozumiewania się
Jak mówić żeby inni nas słuchali i jak słuchać żeby inni do nas mówili? Zapraszam na spotkanie, na którym poznamy tajniki porozumiewania się ze sobą, przećwiczymy różne sytuacje, poznamy różne kanały komunikacyjne, podstawowe zasady mowy ciała – komunikacyjne abecadło.

10) Asertywność czyli sztuka życia w zgodzie ze sobą
Czy asertywność to tylko sztuka mówienia NIE? Czy też umiejętność wyrażania swojego zdania, przyjmowania pochwały lub krytyki? To ostatnie spotkanie będzie poświęcone właśnie tym zagadnieniom. Poznamy swoje prawa, nauczymy się wyznaczać i egzekwować swoje granice, żyć w zgodzie ze sobą.

Informacje i zapisy u instruktora: Dorota Barej, tel. 535 81 63 49, e-mail: dorota.barej@gmail.com

[edytuj][usun]

[dodaj]
Regulamin | Reklama | Kontakt
psychiatra poznań | Copyright © TRENERiCOACH.PL | Projekt i wykonanie foremost.pl


http://www.kulturalni.pl/strefa-kultury/nasze-zajecia

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj