Potrzeby w świecie dziecka.(NVC)

Świdnica
5 listopada 2016 10.00 - 18.00

Weronika Socha
Wychowanie bez krzyku i kar. Czym są potrzeby i uczucia w życiu dziecka? Czy empatia jest ważna, jak ją wyrazić?…

„Porozumienie Bez Przemocy” (Nonviolent Communication NVC) jest to metoda skutecznej komunikacji stworzona i opisana przez Marshalla Rosenberga.
Symbolem NVC jest żyrafa (stąd kolejna nazwa NVC – język żyrafy) – zwierzę, które ma największe serce spośród wszystkich ssaków lądowych. Przeciwstawia się jej szakala, symbolizującego odmienny styl komunikacji – zawierający krytykę, osąd i agresję.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – słowa Janusza Korczaka, których znaczenie rozumie doskonale każdy rodzic. Dzieci potrzebują kontaktu, bardziej niż jedzenia, ładnych ubrań i zabawek. Chcą być słyszane i widziane takie jakie są i tam gdzie są. Kontakt wyzwala z samotności, daje poczucie bezpieczeństwa, wzmacnia samoświadomość. Jest jak most łączący dwie osoby (rodzic-dziecko) zbudowany na dwóch mocnych podporach.

Co robić, kiedy dziecko mówi „nie”!
Co zrobić kiedy nie reaguje na uwagi rodziców?
Jak nie stracić cierpliwości, gdy tłumaczenia i prośby nie przynoszą efektu?

Zamiast podnosić głos i straszyć karą – lepiej wziąć głęboki oddech i zastanowić się – może pociecha chce powiedzieć coś ważnego, ale nie wie jak?
Nie każdy rodzic jednak potrafi poradzić sobie ze zrozumieniem potrzeb i uczuć swej pociechy. Każdy rodzic posiada jednak kompetencje, aby być dobrym rodzicem, ale z jakiegoś powodu ich nie wykorzystuje.
Zdesperowanym rodzicom pomoże empatyczny kontakt, w którym zamiast koncentrowania się na „złym” zachowaniu, zwrócą uwagę na potrzeby dziecka i swoje, zaczną o nich otwarcie rozmawiać.

Coaching rodzicielski to forma wsparcia dla rodziców i dzieci. Dorośli mają możliwość nauczenia się świadomego kształtowania procesu wychowawczego, bez kar i krzyku, w oparciu o empatię, szacunek, zrozumienie świata dziecka, słuchanie z otwartym sercem.
Wspólnie zdefiniujemy Wasze cele wychowawcze i udoskonalimy funkcjonowanie Waszej rodziny. Jako rodzic przez całe życie jesteś coachem swojego dziecka – proszę, pamiętaj o tym.

Liczba miejsc ograniczona (możliwość zorganizowania dodatkowego dnia warsztatów 6.11)
Miejsce Świdnica ul. B. Chrobrego 4 (wejście od ul. M. Konopnickiej - Klub Abstynenta Access)
Cana - 70 złotych.
Wszelkie informacje oraz zgłoszenia pod nr telefonu 531 519 138

Coaching grupowy z warsztatamt

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj