Impro jako metoda szkoleniowa

poznań
16 marca 2018 17:00-20:00

Magdalena Adamska
W 2007 roku Arek Ziętek wraz z Mikiem Hughes’em poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów teatru impro, który był ważnym impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku w kraju. Metoda stworzona w latach 60-tych, miała rozbudzić spontaniczność i błyskotliwość u aktorów szekspirowskich w londyńskim „Royal Court Theatre“. Jak się okazało, sprawdza się też świetnie u innych grup zawodowych (chociażby w pracy trenerskiej, czy pedagogicznej).

Elementy impro, czyli teatru improwizowanego, mogą być narzędziami użytecznymi w pracy trenerskiej i pedagogicznej. Impro znajduje zastosowanie szkoleniowe w zakresie szybkiej integracji i aktywizacji grupy. System atrakcyjnych gier i ćwiczeń uaktywnia obie półkule mózgowe, motywuje do działania, uwalnia blokady i zahamowania, ułatwia ekspozycję pojedynczych uczestników w grupie. Dodatkowym elementem szkolenia jest przybliżenie techniki budowania historii jako czynnika wspierającego dialog przy wykorzystaniu akceptacji jako impulsu do rozwoju akcji. Uczestnicy poznają techniki wspierające kontakt z pojedynczym partnerem rozmowy jak i z szerszą publicznością. Impro to też możliwość diagnozowania predyspozycji uczestników do zajmowania różnorodnych pozycji w grupie oraz poziomu kreatywności zespołu jaki i jednostek.

Pierwszy trzygodzinny warsztat z cyklu KOOSPOTKANIA poświęcony metodzie IMPRO odbędzie się 16 marca 2018 roku w Republice Sztuki Tłusta Langusta na ul. Gwarnej 11 w Poznaniu.

80 zł
w cenie:
2,5-godzinny warsztat
30-minutowa dyskusja moderowana na temat metody
bilet na dowolny spektakl Republiki Sztuki Tłusta Langusta
dobra kawa
nie mniej dobra herbata
zakulisowe dyskusje

Arkadiusz Ziętek: Twórca teatralny urodzony w Lublinie. W swoich międzynarodowych projektach łączy różne dyscypliny sceniczne, zapraszając aktorów, muzyków, tancerzy, artystów cyrkowych. Wieloletni kierownik artystyczny w Interkunst e.V. w Berlinie. Jako reżyser, aktor, scenarzysta, trener angażuje się w projekty dotyczące problemów społecznych. W pracy teatralnej i pedagogicznej kładzie duży nacisk na interaktywność i spontaniczność, korzystając z wielu metod i technik teatralnych, których uczył się od ich twórców i mistrzów: impro, teatr uciśnionych, method acting, teatr ze społecznością, techniki dramowe. W 2007 roku razem z Mikiem Hughes’em poprowadził jeden z pierwszych w Polsce warsztatów teatru impro, który był ważnym impulsem do dynamicznego rozwoju tego gatunku w kraju. Ma duże doświadczenie jako organizator i manager międzynarodowych wydarzeń kulturalnych. Bazując na doświadczeniach wyniesionych z teatru oraz studiów trenerskich i reżyserskich, prowadzi warsztaty teatralne i autorskie szkolenia wspierające umiejętności interpersonalne w zakresie spontaniczności, kreatywności, komunikacji, wystąpień publicznych oraz budujących i integrujących grupę.

Magdalena Adamska-Kijko: socjolożka, trenerka, ewaluatorka projektów społeczno-kulturowych. Właścicielka KOOPRACOWNI. Interesuje się metodologią pracy grupowej, głównie tymi aspektami, które wpływają na efektywne zarządzanie wiedzą. W praktyce trenerskiej łączy socjologię z podejściem coachingowym. Warsztat trenerski szkoliła w Collegium Civitas, obecnie pisze doktorat o zaangażowanej sztuce współczesnej.

zapisy: adamska.magda@gmail.com
www.koopracownia.pl

http://www.koopracownia.pl/koospotkania

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj