Grupa marzeń sennych

Katowice
2 marca 2023 17.00-20.00

Małgorzata Kunysz
Większość ludzi nie przywiązuje do swoich snów większej wagi. Jednak od tysięcy lat sztuka interpretowania snów była ceniona przez tych, którzy widzieli w niej źródło wiedzy o sobie czy przyszłych zdarzeniach. W wieku XX sztukę tą przypomnieli Z. Freud i C.G. Jung. Grupa marzeń sennych, na którą zapraszamy, pozwoli uczestnikom nauczyć się interpretacji snów w podejściu Jungowskim. Według Junga sny dostarczają nam ważnych informacji o naszej psychice. Nie tylko o naszym podejściu do spraw, które aktualnie mają miejsce w naszym życiu, ale przede wszystkim o tym, co dzieje się w naszej nieświadomości. Podążając za snami możemy pomóc sobie w procesie indywiduacji, czyli w dążeniu do uzyskania świadomo-nieświadomej pełni. Dzięki snom możemy lepiej poznać swoje uczucia, swój cień, animę/animusa, swoich wewnętrznych sprzymierzeńców, czy etapy naszego nieświadomego rozwoju.
Dzięki spotkaniom w grupie każdy będzie mógł korzystać z wiedzy i intuicji wszystkich jej uczestników, co znacząco poszerza nasze możliwości zrozumienia marzeń sennych, pozwala zauważyć coś, czego nie zauważylibyśmy analizując nasz sen samemu. Struktura zajęć będzie miała charakter przypominający matrycę śnienia. Analizując sny w czasie naszych spotkań każdy uczestnik będzie mógł poszerzyć rozumienie siebie samego. Grupa ma charakter edukacyjny i rozwojowy, nie terapeutyczny. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytania: Czego mogę dowiedzieć się o sobie, swoim życiu dzięki snom? O czym mnie one informują? Kim jestem w oczach swojej nieświadomości? Czym są sny? Jak sny mogą pomóc w moim rozwoju? Jeśli taki rodzaj pracy ze snami Cię pociąga – to serdecznie zapraszamy! Nauczymy Cię jak pracować ze snami, poznasz metody ich interpretacji, sposoby przekładania znaczenia snów na codzienne życie.
Zaczynamy od marca. Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie, w czwartki w godzinach 17.00-20.00. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 marca w Śląskim Centrum Psychosomatyki w Katowicach, ul. Mariacka 18a. Koszt trzygodzinnego warsztatu to 150 zł.

https://www.facebook.com/events/3121124558179593/?ref=newsfeed

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj