10 skutecznych sposobów na wzmocnienie pewności siebie

2016-12-02 18:11:22

Aneta Stanowska

1. Przestań porównywać się do innych

Porównywanie to pułapka, w którą często wpadamy. Niesie za sobą konsekwencje – zwykle negatywne, bo uświadamiamy sobie, że jesteśmy w czymś gorsi, co powoduje spadek wiary w siebie, a później niechęć do działania. I tak zamyka się błędne koło. Zamiast porównywać się do innych – porównuj się do siebie samej i każdego dnia staraj się być lepsza wersją siebie.

2. Myśl pozytywnie

Masz 2 wyjścia : widzieć świat w czarnych barwach lub różowych okularach. Kiedy nauczysz się patrzeć na świat przez różowe okulary, na siebie też zaczniesz tak patrzyć.

3. Zaakceptuj swoją przeszłość – wyciągnij z niej lekcje

Nasze życie nie składa się jedynie z sukcesów i momentów, kiedy czujemy, że jesteśmy „na fali”. Jeśli osiągasz sukcesy, musisz również przygotować się na to, że porażki pojawią się w Twoim życiu. One też są po coś. Nic nie dzieje się bez przyczyny i jesteśmy doświadczani tym, z czym jesteśmy sobie w stanie poradzić. Wyciągnij z nich lekcję.

4. Rób to, co kochasz

Jeśli nie lubisz swojej pracy, nie będziesz się w niej czuła jak „ryba w wodzie”, a Twój nastrój i poczucie własnej wartości stopniowo będzie się obniżać. Praca, w której czujesz się ekspertem i jesteś doceniana dodaje ogromną satysfakcję.
Jeśli od zawsze marzyłaś o tym, by grać na skrzypcach- po prostu zapisz się na lekcje. Może nie będziesz grała w filharmonii i robiła kariery, ale udowodnisz sobie, że wszystko jest możliwe.

5. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię akceptują

Na świecie jest ponad 7 mld ludzi, a Ty otaczasz się ludźmi, którzy podcinają Ci skrzydła ? Przebywaj w towarzystwie osób, które Cię wspierają i akceptują. Przypomną Ci o Twojej wartości w chwili, gdy najbardziej będziesz tego potrzebowała.

6. Doceniaj siebie

Docenianie swoich osiągnięć to klucz do tego, by mieć jeszcze więcej. Wdzięczność pozwala nam dostrzegać nawet małe rzeczy i się z nich cieszyć.

7. Pomagaj innym
Bezinteresowna pomoc innym dowartościowuje nas samych. Rozwija nasz punkt widzenia, wzmaga wrażliwość i wewnętrzną siłę.

8. Bądź swoją najlepszą przyjaciółką

Odnajdź w sobie oparcie. Stań się osobą, na której możesz w pełni polegać, której ufasz.

9. Wychodź ze strefy komfortu

Może i jest trudno, ciężko i niewygodnie, ale tylko poza swoją strefą komfortu rozwijasz się i nabierasz do siebie większego zaufania.

10. Bądź sobą

Nie jesteś czekoladą, żeby wszyscy Cię lubili, więc po prostu być sobą. Jeśli jesteś sobą, nie masz konkurencji.

Powodzenia ! :)
Popularność: 33    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom