Charakterystyka pokolenia X - `Sztuka motywowania 30-to i 40-to latków

2016-12-19 21:35:40

Darek Koseski
Charakterystyka pokolenia X

Obecnie na rynku pracy przeważają pokolenia X i Y, jednak ich podejście do obowiązków, autorytetów, sposobów komunikacji jest diametralnie różne. Jest to efekt jaki na społeczeństwo i dane pokolenie wywarły określone wydarzenia. Kim są więc przedstawiciele pokolenia X? Czym kierują się współcześni 30 i 40-(paro) latkowie? W jaki sposób należy nimi efektywnie kierować i motywować do wytężonej pracy?

Tak jak pisałem w poprzednim artykule o 20-(paro) latkach, tak i teraz chciałbym podkreślić, że jestem daleki od głębokich kategoryzacji poszczególnych pokoleń. Każda grupa ludzi jest bardzo różnorodna i tak samo nie każdy jej członek posiada wszystkie charakterystyczne zalety. Sam osobiście znam wiele osób urodzonych w latach 70-tych, moich rówieśników, którzy posiadają znaczące cechy innych pokoleń. Ideą stojącą za tworzeniem tego rodzaju podziałów jest pokazanie wpływu, jakie na społeczeństwo czy dane pokolenie wywarły określone wydarzenia polityczne, kulturowe, społeczne czy ekonomiczne.

Tym razem zajmę się pokoleniem X. Ramy czasowe wyznaczające tę grupę są ruchome i zależą od poszczególnego kraju i przyjętego podziału.

Więcej na moim blogu koseski. com/blog
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom