Walentynki, czyli jak by się tu zakochać w swojej pracy?

2017-02-14 11:26:30

Darek Koseski
Odpowiedz sobie na pytanie, kiedy po raz ostatni pomyślałeś „mam już dość tej przeklętej roboty”? Nawet jeśli wydaje Ci się, że Twoja praca jest niezwykle ekscytująca, to także wówczas zdarzają się kryzysy i trudne okresy. Często wykonując te same zadania, przychodząc codziennie do tego samego biura, pracując z tymi samymi ludźmi dzień w dzień, możesz popaść w rutynę. Wówczas chodzisz do pracy, bo… musisz?  Nie, Ty nic nie musisz. Nikt nie trzyma przecież przy Twojej głowie naładowanego pistoletu. Jak więc zapobiec i nie dać się rutynie i wypaleniu? Co możesz zrobić już dziś, aby odzyska radość i satysfakcję z wykonywanej pracy lub zwyczajnie pokochać ją? Kiedy, jak nie dzisiaj? I pamiętaj, opuszczenie firmy i poszukanie czegoś nowego, bardziej ekscytującego, podobnie jak rozwód w życiu osobistym, to ostateczność. Uwierz mi, wiem coś o tym…

Jedną z najtrudniejszych rzeczy w Twojej karierze jest przyznanie się do tego, że tkwisz w rutynie. Ludzie mają tendencję do pozostawania w stanie braku radości z wykonywanej pracy przez długie okresy albo dla odmiany przesadnego reagowania na nawet najmniejszą oznakę nudy i zmieniają wówczas błyskawicznie swoją pracę.

Dziś są Walentynki, może to dobry czas na najpoważniejszą zmianę – zmianę swojego nastawienia do pracy, próbę odzyskania radości z wykonywanych obowiązków. Zatrzymaj się na chwilę i postaraj się pokochać od nowa swoją obecną pracę. Znajdź własną analogię pomiędzy pracą zawodową a budowaniem związku z drugą osobą. Czy to nie jest przypadkiem tak, że oba te stany mogą wymagać więcej czasu, wyrzeczeń i codziennej mozolnej pracy. Może dopaść Was kryzys, możecie mieć lepsze i gorsze dni. Ale podobnie jak w związku – to, jak będzie Wam się układało, jest kwestią czasu i dokonywanych przez Ciebie wyborów. Jak więc pokochać swoją pracę?

O tym właśnie kolejny artykuł na moim blogu http://koseski.com/blog

Co więc Ty zrobisz już dzisiaj? Jaki masz pomysł na pokochanie swojej pracy i utrzymanie „świeżości” w tym związku - 14 lutego? Pamiętaj, że to jaki masz stosunek do swojej pracy, przekłada się także na Twoje relacje rodzinne i Twoje zdrowie.

Do wieczora jest jeszcze sporo czasu… powodzenia!!!


Popularność: 2    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom