Dlaczego warto skorzystać z coachingu zdrowia?

2017-02-22 14:12:34

Anna Zdziechowicz-Łausz
Coaching zdrowia z pewnością nie jest kolejną dietą cud, po której bez wysiłku schudniesz w kilka dni. Nie polega również na ciągłym ważeniu czy mierzeniu Twojego ciała. Owszem jest to jakiś punkt wyjścia, bo to właśnie wygląd często stanowi pierwszą motywację do dokonania zmiany. Coaching zdrowia nie jest również narzuceniem Ci typowego jadłospisu, listą zakazów i nakazów, do których musisz bezwzględnie się stosować, bo jak nie to nic z tego nie będzie.

Czym zatem jest i jak wygląda proces coachingu zdrowia ?
W procesie coachingu zdrowia pod czujnym okiem certyfikowanego (np. przez ICF) coacha zaczniesz uważniej obserwować swoje ciało, myśli i zachowania. Jest to idealne rozwiązanie i metoda pracy w obszarze zmiany nawyków żywieniowych, diety, wprowadzenia równowagi i ogólnie pojętego dobrostanu w życiu. Proces coachingu polega na regularnych spotkaniach z coachem i pracy własnej pomiędzy sesjami. W wyniku wstępnej konsultacji coachingowej dopierany jest odpowiedni program dostosowany do Twoich wyzwań i oczekiwań.

Natomiast jednym z podstawowych ćwiczeń wykorzystywanych w coachingu zdrowia jest na przykład sporządzenie emocjonalnego dzienniczka żywieniowego, dzięki któremu zaczynasz rozumieć co Tobą kieruje kiedy sięgasz po kęs ulubionego dania. Dowiadujesz się kiedy reagujesz emocjonalnie i jak się to przekłada na Twoje codzienne nawyki żywieniowe.

Co jeszcze możesz zyskać doświadczając coachingu zdrowia ?
Dzięki pracy z coachem zdrowia zaczniesz odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem, jednocześnie małymi krokami zaczniesz wprowadzać zdrowe zmiany zgodne z Twoimi wartościami i prawdziwymi potrzebami. W coachingu zdrowia to Ty jako Klient jesteś najważniejsza, dlatego proces jest dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb i wyzwań przed jakimi stoisz. To od Ciebie zależy jakich zmian i jak szybko będziesz ich dokonywać oraz jak będzie przebiegał cały proces Twojej przemiany.

Prowadzony przeze mnie coaching zdrowia mocno opiera się na naturze. Natura bowiem jest źródłem naszego dobrostanu. Kontakt z nią oraz umiejętne korzystanie z jej dobrodziejstwa jest gwarancją zdrowego życia. Dlatego podczas procesu możesz spodziewać się elementów związanych z rytmem natury. Jednocześnie jako Twój coach zdrowia i doradca żywieniowy wiem dokładnie z czym możesz się zmagać wprowadzając zmiany. Wiem jak rozmawiać o Twoich licznych próbach schudnięcia i efektach jojo, o braku motywacji i wytrwałości w działaniu, o braku czasu i zestresowaniu.

O tym co możesz zyskać i czego się na uczyć, korzystając z coachingu zdrowia, na blogu pod linkiem http://bit.ly/OM_CoachingZdrowia

Zapraszam
Popularność: 30    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj