Nie stać Cię na eksperymenty, czyli jak skutecznie budować relacje ze swoim sz

2017-03-28 11:19:43

Darek Koseski
W swoim zawodowym życiu popełniłem wiele błędów przy budowaniu relacji z moimi bezpośrednimi przełożonymi. Wynikało to często z mojego ego, może kompleksów i samoograniczeń, a może po prostu ze zwykłej niewiedzy. Czasami chciałem być zbyt niezależny, innym razem nie potrafiłem poprosić o pomoc bojąc się, że zostanę uznany za niezbyt odpowiednią i kompetentną osobę na określonym stanowisku. Czy uznaję to za moją porażkę? Przeciwnie wiele zrozumiałem, nauczyłem się, chętnie dzielę się tym wszystkim z moimi znajomymi, partnerami handlowymi bądź klientami podczas sesji coachingowych czy mentorskich. Mało tego każdego dnia wzbogacam swój warsztat o nowe doświadczenia innych osób charakteryzujących się różnymi charakterami i osobowościami. Jak z mojej perspektywy dążyć do zbudowania pozytywnych i produktywnych relacji ze swoim szefem?

Istnieje wiele sposobów na budowanie relacji ze swoim przełożonym, napisano też o tym wiele książek. Ja w tym miejscu chciałbym pokazać Ci kilka najważniejszych wg mnie wskazówek wynikających nie tyle z teorii zarządzania, a z ponad dwudziestu lat mojej pracy, poczynając od roli magazyniera, aż po stanowisko v-ce prezesa zarządu firmy zatrudniającej w Polsce ponad 2000 pracowników.

Po pierwsze: Pierwsze wrażenie.

Po drugie: Empatia.

Po trzecie: Niezawodność.

Po czwarte: Dobra komunikacja.

Po piąte: Relacje.

Po szóste: Partnerstwo.

Po siódme: Feedback.

Jeśli jednak masz do czynienia z szefem tyranem, wszechwiedzącym, podnoszącym często na Ciebie głos czy obsesyjnie wymachującym rękami, zastanów się czy warto? Czasami może odpuść, poszukaj innej pracy zanim będzie za późno. Pamiętaj, że swój stres przenosisz do domu, na Twoją rodzinę. Może się także zdarzyć, że w pewnym momencie zatracisz przekonanie co jest dla Ciebie dobre, a co złe. Czy rzeczywiście chodzi o to, że masz dosyć swojej pracy w korporacji i marzysz jedynie by być wolnym człowiekiem, mieć własny biznes? Bo może wtedy chodzi jedynie o Twojego szefa i toksyczne z nim relacje, nie sam charakter pracy? Bo przecież potrafisz bezbłędnie wyliczyć plusy pracy na etat. Ostatnio przeglądając książkę Macieja Bennewicza – mojego Guru coachingu, zatrzymałem się na jednej stronie. Było tam napisane tak:

„Najbezpieczniejsze zwierzęta żyją w ZOO. Mają całodobową opiekę medyczną, straż, wygodne kojce i ogrzewane klatki. Pod dostatkiem jedzenia, żadnych zagrożeń wewnętrznych ani zewnętrznych. Całe ich życie jest monitorowane, a najmniejsze problemy natychmiast rozwiązywane. Tylko pozazdrościć.”

Co ten cytat Ci mówi? Pomyśl o tym lub porozmawiaj z doświadczonym coachem. Uwierz mi warto, bo sam przez to przechodziłem. Jeśli szukasz kogoś z kim chciałbyś porozmawiać o Twoim przypadku choćby dzisiaj, zapraszam do kontaktu, bowiem the change you wish starts now.

Więcej na http://koseski.com/blog/

Popularność: 6    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom