A gdy już będziesz taki / ą jak chcesz…

2017-07-12 19:07:43

Tomasz Kowalczyk
Opiszę Ci krótko prawie zmyśloną historię Janka.
Janek, kilka lat temu schudł. Po praktycznie całym życiu otyłości. Był to jego wielki sukces. Dość szybko okazało się, że jako osoba otyła przez całe życie, miał zupełnie inne postrzeganie swojej osoby. Postrzegania swojej atrakcyjności. Tego jak inni na niego patrzą. Tego, co robi komuś to jak on na niego patrzy.
A tu nagle…brzuch przestał wisieć, rękawki wypełniły jakieś tam mięśnie, zadyszkę zastąpiła niespotykana w jego przypadku dotąd forma. Życie stało się piękniejsze. Nowy zdrowy tryb życia. Wokół piękne wysportowane kobiety. Kobiety, które już nie patrzyły na tłustego bezpłciowego faceta. Problem w tym, że w jego głowie on dalej takim był. Do tej zmiany nie przygotowuje żadna znana dieta i plan treningowy.
No i po pewnym czasie jego nowego aktywnego sposobu na życie, pojawiły się kłopoty. Dotąd ironiczne żarty zaczęły w sprzężeniu z atrakcyjniejszym wyglądem stanowić podryw.
Działał. Chociaż nie miał nim być.
Był przygotowany mentalnie, teoretycznie i motywacyjnie na efekt jo-jo. Ale nie na to, że z ciałem, kondycją atrakcyjnością przychodzi inna zmiana. Zmiana, na którą nikt go nie przygotował.
Przyszły flirty, drobne niewinne spotkania z dziewczynami. Po nich kaliber grubszy. Efekt…prawie zniszczył swoje życie, rodzinę, siebie. Stres, wyrzuty sumienia, ranienie innych, lawina kłopotów…jo-jo to tylko drobny ich efekt uboczny.
Piszę o tym, bo myślę sobie, że takich osób jest więcej.
Nie koniecznie zawsze chodzi o zmianę wyglądu. Może to być awans, zmiana statusu materialnego, inna istotna nowość.
To, czym ja się zajmuję to Coaching oraz Terapia Skoncentrowana Na Rozwiązaniach. To dwie działki pracy około psychologicznej, motywacyjnej z tymi, którzy się chcą zmieniać. Zmieniać trwale. Zdrowo. Kompleksowo.
Jeden z tematów, które zawsze podejmuję to przygotowanie na zmianę. Czyli jak tam będzie. Jak mi z tym będzie. Co mnie tam może czekać. Dobrego, trudnego. Jak się na to przygotuję? Jeżeli wiesz, że za rogiem stoi ktoś, kto chce Cię oblać wodą, to idziesz z innym nastawienie. Może będziesz mokry. Ale tylko, jeśli tak zdecydujesz.

Jeżeli w jakikolwiek sposób jesteś zainteresowana / y to po prostu daj sygnał do spotkania.
Pozdrawiam
Popularność: 9    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom