JAK WYGLĄDA OPÓR PRZED DZIAŁANIEM W ZMIANIE I CO MOŻESZ Z NIM ZROBIĆ?

2017-08-23 10:47:05

Anna Koprowska
Znasz to uczucie Oporu, kiedy masz znaleźć 20 min czasu w ciągu dnia tylko dla siebie i w tym czasie przemyśleć: Twój plan poszukiwania pomysłu (zawodowego) na siebie, popracować nad Twoimi mocnymi stronami, przeczytać książkę rozwojową, zrobić ćwiczenie, które zadałam Ci w tej grupie, zrobić plan działania zmiany, badanie zapotrzebowania na rynku, na Twoją nową pracę/biznes, albo cokolwiek, co jest Ci teraz potrzebne na Twoim etapie zmiany zawodowej? Przypominam, że zmiana zawodowa w moim słowniku, to zmiana, na końcu której pracujesz z pasją, wykorzystujesz swoje mocne strony/talenty i zarabiasz na tym.

Czy zastanawiałaś się z czego wynika ten Opór, co się za nim kryje? Też go doświadczam w różnych sytuacjach zawodowych. Opór w mojej zmianie zawodowej najczęściej wynikał z kilku przyczyn:

Obawiam się tego, co mam zrobić, bo to mnie przerasta. Chcę zrobić za dużo naraz i natychmiast.
Polecam: Podziel to, co masz zrobić na etapy, czyli na tygodnie, miesiące, jeśli trzeba, to lata. Zmiana zawodowa to nie „Piece of cake”, a raczej zrobienie 5 kg tortu z wisienką na czubku.

Dalszą część tego artykułu przeczytasz na moim blogu tutaj: http://www.spelnijsiezawodowo.pl/vlog/strona_wpisu/jak-wyglada-opor-przed-dzialaniem-w-zmianie-i-co-moesz-z-nim-zrobi,21
Popularność: 18    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom