Twój potencjał=Twoje szczęście w 8 krokach

2017-10-09 15:13:28

Kamila Karczewska
Czy wiesz, że wg badań, 80% ludzi wykorzystuje swój potencjał tylko w 20%?

To zarazem dobra i zła wiadomość. Bo z jednej strony możesz powiedzieć: ok, no to i tak nie jest tak źle, bo w sumie mam się całkiem nieźle. Ale z drugiej zauważ, ile mógłbyś jeszcze osiągnąć, jak dużo przestrzeni mamy jeszcze do wykorzystania i co dzięki temu moglibyśmy osiągać?

Pytanie tylko czy się odważysz? Czy podejmiesz taką decyzję?

Czym więc dla ciebie jest szczęście i co musiałoby się wydarzyć, abyś mógł tak o sobie powiedzieć, to zależy od wielu czynników, ale przede wszystkim od:

twojej definicji szczęścia i tego, jak wykorzystujesz swoje możliwości.
Bycie szczęśliwym dla każdego może oznaczać coś innego. Ważne aby sobie to uświadomić.

Jest kilka elementów, które powinny być spełnione aby doprowadziły nas do poczucia satysfakcji i spełnienia. Nie ma znaczenia czy mamy tu na myśli obszar osobisty czy zawodowy, ponieważ zarówno jeden jak i drugi dla większości osób jest ważny i wzajemnie na siebie oddziaływuje.

1. Cel jako wyzwanie.
Nie ma chyba nic bardziej frustrującego niż brak celu, czyli brak powodu, do konkretnej aktywności. Cel więc motywuje. Cel mówi nam po co robimy, to co robimy. Nadaje kierunek naszym działaniom, a kiedy coś się nie udaje, chęć jego realizacji dodaje nam siły i pomaga szukać nowych, innych rozwiązań. Dlatego cel powinien być dla nas ważny, powinien realizować nasze, nie cudze wartości, być jasno sprecyzowany i oznaczony w czasie. Powinniśmy dokładnie wiedzieć co, kiedy i jak robimy, a także po czym poznamy, że cel (lub jego etapy) zostały przez nas zrealizowane. Powinien też być ambitny i stanowić wyzwanie, bo tylko wtedy będziemy starali się wzbić na szczyty naszych możliwości, będziemy odważni w podejmowaniu trudniejszych decyzji, wiedząc że to ryzyko może nam się bardzo opłacić. Są ludzie, którzy takiego ryzyka nie podejmą, utwierdzając się w przekonaniu, że to co mają im w zupełności wystarcza. Nie potrzebują nowych wyzwań, nowych doznań, nie potrzebują wyznaczać sobie ambitnych celów. Pytanie: do której grupy ludzi Ty należysz?

2. Twoje nastawienie.
Od tego jak postrzegasz rzeczywistość, jak reagujesz na trudności zależy tempo w jakim osiągniesz swój cel i czy zrealizujesz swoje marzenia. Czy twoja przysłowiowa szklanka jest do połowy pusta czy pełna. Jak podchodzisz do zmian, do nowych doświadczeń, nowych znajomości, nowych sytuacji. Czy robisz to z zaciekawieniem, otwartością i uważnością, czy też z poczuciem dyskomfortu, bo nowe i nieznane to raczej dla ciebie trudne i może stanowić problem, którego z założenia chcesz uniknąć. Czy dajesz sobie szanse na kolejne doświadczanie, czy raczej nawet drobne niepowodzenia włączają Ci wewnętrzny hamulec i sugerują podążać bezpieczną, znaną ścieżką.

3. Wewnętrzna siła.
Skąd się bierze i czy jest nam potrzebna?
To właśnie wewnętrzna siła pozwala nam szybko podnieść się po upadku, czy niepowodzeniu. Dzięki niej szybko też wyciągamy wnioski i idziemy dalej. Ta siła nie pozwala nam tkwić w przeszłości, pomaga uczyć się na błędach, a nie rozpamiętywać porażki. Dzięki niej, trochę paradoksalnie im więcej doświadczamy niepowodzeń i trudniejszych sytuacji, tym silniejsi się stajemy. Uodparniamy się niejako wiedząc, że każda sytuacja może nas czegoś nauczyć i to od nas zależy jakie wnioski z niej wyciągniemy.
Często jest tak, że ludzie których dziś podziwiamy za to co osiągnęli i kim są, osiągnęli to wszystko dzięki temu, że wierzyli w swoje marzenia i nie rezygnowali, pomimo mnóstwa niepowodzeń, których doświadczali.
Dlatego nie powinniśmy się ich bać, bo stanowią one tylko kolejny etap do naszego spełnienia, a dzięki nim stajemy się wewnętrznie silniejsi.

4. Otoczenie.
To, z kim przebywamy najczęściej, kto nas na co dzień otacza, ma ogromny wpływ na to co myślimy, jak działamy i czy to w związku z tym przybliża nas do realizacji naszych celów. Wiele osób nie uświadamia sobie i nie przywiązuje do tego zbyt dużej wagi. Gdy dzielimy się swoimi marzeniami lub celami z innymi, czasem słyszymy: „daj sobie z tym spokój”, „nie, to się nie uda”. Zaczynamy w to wierzyć i nasz początkowy zapał właśnie zostaje stłumiony, a niekiedy usłyszawszy od innych negatywną odpowiedź, sami gotowi jesteśmy się usprawiedliwić, że TO faktycznie nie jest dla nas, bo skoro inni tak myślą, to może coś w tym jest. I tak do następnego marzenia. Problem jest tylko w tym, że za każdym razem będzie wzrastać w nas frustracja, niezadowolenie i brak motywacji.
Dlatego właśnie powinniśmy zadbać o to, by otaczać się ludźmi, którzy wyznają podobne do nas wartości. Dla których rozwój, otwartość na doświadczanie nowych rzeczy, pozytywne nastawienie i chęć wzajemnego wspierania się jest kluczowa w codziennym życiu.

5. Rozwój.
Jestem Trenerem i Coachem od 8 lat. Przygotowywałam się do tego zawodu długo po to, aby w pełni świadomie i odpowiedzialnie móc towarzyszyć innym w ich rozwoju. Aby robić to w jak najlepszy sposób. I tu nie wiele się zmieniło, bo ja nadal się uczę. W tym zawodzie cenię to ogromnie: konieczność, a raczej mój ogromny głód wiedzy i ciągły rozwój. Znam Trenerów, wyznających zasadę, że uczyć to oni mogą innych, bo sami już wszystko wiedzą. Dla mnie wartością jest rozwój i ciągłe poszerzanie wiedzy, i skoro innych zachęcam do tego, to sama jestem tego przykładem. Spójność zasad, które wyznaję i to co faktycznie robię, jest dla mnie niezwykle ważne.
Dzisiejszy świat, nie idzie, on pędzi na przód. Wiedza, rozwiązania, strategi, które kiedyś były aktualne i sprawdzały się, dziś już mogą okazać się przestarzałe lub bezużyteczne. Dlatego rozwój to odpowiedzialność, za siebie i innych.

6. Aktywność fizyczna.
To jak dbasz o siebie, o swój rozwój fizyczny wpływa na to, jak się czujesz, z jaką motywacją i z jakim zaangażowaniem działasz. Ruch powoduje wzrost endorfin w organiźmie, pobudza nasz układ krążenia, a co za tym idzie ogólną aktywność i chęć do działania. Codzienna aktywność doda nam energii do realizacji kolejnych wyzwań. Nie musi być to zaraz sport wyczynowy. Ważniejsza jest systematyka i konsekwencja. Jogging lub chociaż szybszy spacer, wystarczy pół godziny dziennie, by wprowadzić nasz organizm w stan aktywności i szybszą przemianę materii. Raz, lub dwa razy w tygodniu basen, siłownia, lub jazda na rowerze. Te powszechnie dostępne aktywności bardzo pozytywnie wpływają nie tylko na nasze ciało i jego ogólniejszą sprawność, ale też natleniają nasz umysł, który staje się bardziej kreatywny i lepiej z nami współpracuje;-)

7. Działanie.
To bez wątpienia najważniejszy punkt na naszej liście. Bez działania nie będzie rezultatów. Wszystkie inne aspekty o których tu wspominam, mają za zadania pomóc, ułatwić i uświadomić nam wiele rzeczy, ale to właśnie działanie jest kluczowe. Można być bardzo dobrze przygotowanym, ale jeśli nie wykorzystamy tego w praktyce, to zupełnie na nic. To trochę tak jak z pięknym okrętem, który stworzony został aby wypływać w morze, a nie być przycumowanym porcie i tylko podziwianym.
Znam wiele osób, mających ogromne ambicje, dbających o swój ciągły rozwój, uczestniczących w licznych szkoleniach. Ale ich działania na tym się kończą. Na uczestnictwie, bo nic czego się uczą nie wprowadzają w życie. Nie próbują, nie eksperymentują, nie doświadczają, bo uważają, że wciąż nie są wystarczająco gotowi. Obawiają się porażki i oceny innych. Dlatego właśnie przygotowanie do działania jest tak ważne i dlatego oprócz działania wymieniam pozostałych 7 pkt, które przygotują nas do tego aby działać z siłą i wiarą w siebie i we własne możliwości.

8. Determinacja i konsekwencja.
Wszystkie wymienione wyżej kroki są niezwykle ważne w tym, aby realizować siebie, swoje możliwości, aby planować i urzeczywistniać swoje marzenia. Są właściwie niezbędne, aby to robić skutecznie. Jednak zmorą wielu ludzi jest brak konsekwencji w działaniu. Znam wiele osób, które uprawiają tzw.: „turystykę szkoleniową”. Wiedzą że rozwój jest ważny, więc się rozwijają, pozyskują wiedzę, uczą się nieustannie, jednak w działaniu brakuje im konsekwencji a brak oczekiwanych rezultatów postrzegają w braku wystarczającej wiedzy, przygotowania lub jeszcze z jakiegoś innego powodu. Pojawiające się niepowodzenia czy przeszkody są dla nas sygnałem, że należy przeorganizować wcześniejszy plan i ustalić nową strategię. Bo problem to sygnał, że coś jest nie tak, więc należy się zatrzymać i przyjrzeć mu się uważnie. Zastanowić się co możemy zrobić dziś, z tym czym dysponujemy na tą chwilę i tak jak potrafimy najlepiej aby go rozwiązać.
Realizacja czegoś co jest dla nas ważne i cenne z reguły będzie obarczona trudnościami i pojawiającymi się problemami, dlatego wiedząc o tym, powinniśmy konsekwentnie trzymać się swojego planu i w miarę konieczności i pojawiających się nowych faktów, korygować tor działania.

Możesz zmieniać tempo, ale nigdy się nie zatrzymuj. Pomyśl, co powiesz sobie za rok, kim byłeś dzisiaj.

Pamiętaj, że Twoja przeszłość czy dotychczasowe doświadczenie nie muszą determinować twojej przyszłości. Żyjemy w czasach szybkich zmian ale też ogromnych możliwości. To od nas w największym stopniu zależy, jak będzie wyglądało nasze życie. Dziś jak nigdy wcześniej możemy w szybki sposób zmienić pracę, dokształcić się, przeprowadzić w inne miejsce. Wszystko jest dużo bardziej dostępne i możliwe niż kiedyś. Zdarza się jednak, że nadmiar tych możliwości może przytłoczyć i spowodować kompletny chaos i tym większą trudność w podejmowaniu życiowych decyzji.
Dlatego zatrzymaj się i zastanów nad tym, co dla Ciebie jest ważne. Z pozoru proste pytanie, nastręcza niektórym spore problemy z odpowiedzią. Z pomocą mogą przyjść wartości, którymi kierujesz się w życiu. Im też się przyjrzyj, wskaż je, jeszcze bardziej sobie uświadom, a będzie Ci dużo łatwiej podejmować decyzje.

Po więcej ciekawych artykułów i bezcennej wiedzy zapraszam na www.k2coaching.pl

Popularność: 39    Powrót

Komentarze

锘?a href="http://www.yeezy-beluga.us.com">yeezy beluga
yeezy boost
canada goose jacket
christian louboutin
soccer shoes
nike clearance
ultra boost adidas
ferragamo belt
pandora charms
calvin klein online
ralph lauren outlet
pandora bracelet
nike store online
jordan 11
the north face jackets
fitflops sale
jimmy choo outlet
adidas yeezy beluga
red jordan 11
rolex replica watches
under armour outlet
adidas outlet
longchamp outlet
jordan 12
clarks shoes
timberland shoes
vapormax
supreme new york
birkenstock shoes
northface outlet
jimmy choo
christian louboutin shoes
supreme clothing
pandora rings
pandora charms sale clearance
supreme hoodie
birkenstock outlet
yeezy zebra
yeezy boost 350
fitflops sale
rihanna puma
fitflop shoes
replica rolex watches
jordan 11 red
ferragamo outlet
clarks shoes
nike kyrie
jordan 11 win like 96
pandora charm
pandora jewelry bracelet
fitflop
louboutin
louboutin boots
asics gel nimbus
adidas yeezy
asics gel lyte
birkenstock shoes
nike vapor max plus
timberland outlet store
pandora charms sale clearance
nike vapor max
vapor max
red bottom shoes
timberland homme
ecco
air max 2018
christian louboutin
ecco shoes for men
nike air max
air max plus
louboutin outlet
yeezy boost 350 v2
beats by dre
nike vapor max
beats by dre
red bottoms
converse outlet store
asics sneakers
pandora charms
timberland boots
asics gel quantum
balenciaga shoes
louboutin uk
asics gel lyte
red bottoms
yeezy boost 350 v2
yeezy boost 350 v2
timberland
pandora jewelry official site
yeezy shoes
vapor max
louboutin
nike vapor max
chaussures timberland
nike air max
birkenstock outlet
christian louboutin shoes
birkenstock outlet
converse shoes
timberland outlet
pandora cz
michael kors black friday sale
adidas schuhe
adidas black friday sale
nike air max
barbour
barbour jackets
canada goose
air jordan
pandora canada
nike shoes
pandora canada
scarpe hogan
longchamp pliage
skechers shoes
pandora sito ufficiale
adidas yeezy
nike air max 97
hogan online saldi 70
air max 97 pas cher
yeezy
pandora cyber monday
adidas black friday specials
nike
adidas yeezy
pandora cyber monday
pandora cz
nike air max
michael kors black friday
nike black friday
pandora uk
north face black friday
air max 97
nike boty
nike canada
nike black friday deals
pandora online shop
coach black friday sale 2018
michael kors
north face uk
ralph lauren sale clearance
polo lacoste
moncler
nike pas cher
pandora sito ufficiale
air max 97 pas cher
superdry coats
nike shoes
yeezy boost 350
canada goose
nike air max 2017
curry shoes
ultra boost uncaged
air max 2018
yeezy boost
mbt shoes clearance
adidas yeezy
beats wireless headphones
adidas yeezy boost
pandora rings
nike vapor max
nike air max 2017
lebron soldier
pandora jewelry official
yeezy boost 350
vans outlet store
yeezy boost
curry shoes
adidas yeezy boost
kyrie 3 shoes
longchamp
nike vapor max flyknit
birkenstock shoes
birkenstock outlet
lacoste shoes
nike air max 2018
adidas outlet
barbour outlet store
vans shoes
anelli pandora
kyrie 3 shoes
yeezy 350
adidas yeezy
yeezy boost 350
longchamps sac
vapormax
yeezy beluga
yeezy beluga v2
hyperdunk 2017
louboutin outlet
mbt sandals
pandora bracciali
air vapormax
yeezy boost 350
air max 2018
adidas yeezy boost
air max 2017
kobe ad
vapor max
air vapormax
2018-05-22 01:57 ~leinf1lody
锘?a href="http://www.calvinkleinoutlet.us">calvin klein outlet
ultra boost uncaged
nfl jerseys from china
timberland boots
nike kd 10
beats wireless
fake yeezy boost 350
kyrie 4 confetti
tory burch
clarks shoes for women
high quality replica watches
fake yeezy boost 350
air max 90
puma fenty
yeezy boty
puma shoes
supremenewyork
pandora bracelet charms
under armour outlet
lebron 15
adidas yeezy
north face jackets clearance
nike vapor max
christian louboutin
pandora rings official site
fitflop shoes
pandora bracelets clearance
nike cortez
vans
adidas yeezy
red bottom
birkenstock outlet
christian louboutin shoes
ferragamo belt
lacoste
jimmy choo
nike outlet store
jordan 11 gym red
lacoste outlet
kyrie 4 shoes
yeezy beluga
vans store
nike store
yeezy boost 350
tory burch outlet
pandora charms
stephen curry shoes
win like 96 11s
barbour
yeezy blue
tory burch outlet
red bottoms
polo outlet
coach outlet store online
kate spade outlet
adidas shoes for men
curry basketball shoes
kyrie 4 confetti
nike outlet store online
red bottoms
pandora jewelry
timberland boots
ecco shoes for men
christian louboutin mens shoes
nike vapor max
yeezy boost 350 v2
polo shirts
under armour outlet online
yeezy shoes
nike air max 97
tory burch outlet
adidas outlet
vapor max
kyrie 4
yeezy shoes
vans
pandora
pandora jewelry
fitflops
curry 4s
balenciaga triple s
michael kors purses
balenciaga
yeezy boost 350 v2
kyrie 3 basketball shoes
skechers sneakers
converse shoes
longchamp
air vapormax
birkenstock outlet
asics outlet
yeezy boost 350
birkenstock shoes
kd 10
curry basketball shoes
timberland shoes
asics gel nimbus
kate spade outlet online
nike vapor max plus
kyrie 4 shoes
nike canada
michael kors cyber monday
pandora jewelry
moncler france
timberland boots
pandora black friday
pandora bracciali
pandora
pandora jewellery australia
pandora online
nike store
chaussures timberland
boty nike
longchamps
adidas yeezy
vans
barbour sale
asics gel
michael kors black friday
adidas yeezy
pandora schmuck
huarache ultra
air jordan
adidas yeezy
north face cyber monday
vapor max
woolrich sito ufficiale
nike
nike air max
moncler official
bracelet pandora
michael kors handbags
nike air max
skechers australia
pandora jewelry
pandora
louboutin shoes
pandora black friday sale
air max 90
skechers boots
yeezy
chaussure nike
ugg australia
hogan sito ufficiale
pandora
the north face
coach outlet
moncler outlet
timberland uk
ralph lauren
beats by dre
adidas shoes
air vapormax
lebron 15
pandora charms
pandora jewelry clearance
nike outlet store
nike air vapormax
yeezy boost
vapormax
birkenstocks
yeezy boost
vapormax pas cher
adidas eqt support
longchamp outlet
nike air max
nike vapor max
hyperdunk
james harden shoes
nike air max 2018
pandora sito ufficiale
air vapormax
kyrie 4
nike air max 2017
valentino shoes
yeezy boost 350 v2 beluga
pandora jewelry
yeezy shoes
longchamp
pandora jewelry official
nike air max 2017
yeezy boost
hyperdunk 2017
nike outlet store online
yeezy boost 350 v2
scarpe hogan
nike air max 2017
vans outlet store
adidas outlet online
yeezy boost 350 v2 blue tint
kyrie 3 shoes
air max 2018
air vapormax
air max 2018
pandora bijoux
pandora jewelry
pandora
yeezy boost 350
yeezy boost
vapor max
2018-06-15 02:41 ~leinf1lody
锘?a href="http://www.calvinkleinoutlet.us">calvin klein outlet
ultra boost uncaged
nfl jerseys from china
timberland boots
nike kd 10
beats wireless
fake yeezy boost 350
kyrie 4 confetti
tory burch
clarks shoes for women
high quality replica watches
fake yeezy boost 350
air max 90
puma fenty
yeezy boty
puma shoes
supremenewyork
pandora bracelet charms
under armour outlet
lebron 15
adidas yeezy
north face jackets clearance
nike vapor max
christian louboutin
pandora rings official site
fitflop shoes
pandora bracelets clearance
nike cortez
vans
adidas yeezy
red bottom
birkenstock outlet
christian louboutin shoes
ferragamo belt
lacoste
jimmy choo
nike outlet store
jordan 11 gym red
lacoste outlet
kyrie 4 shoes
yeezy beluga
vans store
nike store
yeezy boost 350
tory burch outlet
pandora charms
stephen curry shoes
win like 96 11s
barbour
yeezy blue
tory burch outlet
red bottoms
polo outlet
coach outlet store online
kate spade outlet
adidas shoes for men
curry basketball shoes
kyrie 4 confetti
nike outlet store online
red bottoms
pandora jewelry
timberland boots
ecco shoes for men
christian louboutin mens shoes
nike vapor max
yeezy boost 350 v2
polo shirts
under armour outlet online
yeezy shoes
nike air max 97
tory burch outlet
adidas outlet
vapor max
kyrie 4
yeezy shoes
vans
pandora
pandora jewelry
fitflops
curry 4s
balenciaga triple s
michael kors purses
balenciaga
yeezy boost 350 v2
kyrie 3 basketball shoes
skechers sneakers
converse shoes
longchamp
air vapormax
birkenstock outlet
asics outlet
yeezy boost 350
birkenstock shoes
kd 10
curry basketball shoes
timberland shoes
asics gel nimbus
kate spade outlet online
nike vapor max plus
kyrie 4 shoes
nike canada
michael kors cyber monday
pandora jewelry
moncler france
timberland boots
pandora black friday
pandora bracciali
pandora
pandora jewellery australia
pandora online
nike store
chaussures timberland
boty nike
longchamps
adidas yeezy
vans
barbour sale
asics gel
michael kors black friday
adidas yeezy
pandora schmuck
huarache ultra
air jordan
adidas yeezy
north face cyber monday
vapor max
woolrich sito ufficiale
nike
nike air max
moncler official
bracelet pandora
michael kors handbags
nike air max
skechers australia
pandora jewelry
pandora
louboutin shoes
pandora black friday sale
air max 90
skechers boots
yeezy
chaussure nike
ugg australia
hogan sito ufficiale
pandora
the north face
coach outlet
moncler outlet
timberland uk
ralph lauren
beats by dre
adidas shoes
air vapormax
lebron 15
pandora charms
pandora jewelry clearance
nike outlet store
nike air vapormax
yeezy boost
vapormax
birkenstocks
yeezy boost
vapormax pas cher
adidas eqt support
longchamp outlet
nike air max
nike vapor max
hyperdunk
james harden shoes
nike air max 2018
pandora sito ufficiale
air vapormax
kyrie 4
nike air max 2017
valentino shoes
yeezy boost 350 v2 beluga
pandora jewelry
yeezy shoes
longchamp
pandora jewelry official
nike air max 2017
yeezy boost
hyperdunk 2017
nike outlet store online
yeezy boost 350 v2
scarpe hogan
nike air max 2017
vans outlet store
adidas outlet online
yeezy boost 350 v2 blue tint
kyrie 3 shoes
air max 2018
air vapormax
air max 2018
pandora bijoux
pandora jewelry
pandora
yeezy boost 350
yeezy boost
vapor max
2018-06-15 02:41 ~leinf1lody
Więcej komentarzy na forum link


Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom