Jak poskładać życie od nowa.

2017-10-24 10:45:57

Beata Insińska
Po pierwsze pogódź się z tym, że to już koniec. Dopóki nie zostawisz przeszłości za sobą, nie będziesz mogła iść dalej. Nie ma już sensu rozpamiętywać, zastanawiać się dlaczego, co można było zrobić. To już skończony etap w twoim życiu. Pozwól mu odejść by mogło przyjść nowe.


Dbaj o swoje zdrowie. Wiem, że wydaje ci się to teraz trudne i mało istotne ale twój organizm potrzebuje siły by stworzyć swoje życie od nowa. Zadbaj o odpowiednią ilość snu, odpoczynku, o dobre odżywianie, sport. Jeśli nie masz siły, rób to małymi kroczkami. Zacznij od spaceru, zrób sobie zdrowy, ładnie wyglądający posiłek. Bądź dla siebie wsparciem, kochaj siebie.

Jeżeli możesz, ogranicz kontakty z byłym do minimum. Niech nie interesuje Cię co robi i z kim. Jaka jest ta nowa, czy w ogóle jakaś jest. Przestań jeśli to robisz obserwować go na FB. Jeżeli macie dzieci, ogranicz wasze kontakty wyłącznie do spraw z nimi związanych. Niech nie interesuje Cię, nic poza tym. Jeśli były opowiada Ci lub pisze co u niego, poproś, by przestał. Nie odpowiadaj na zaczepki inne niż związane z dziećmi.

Nie walcz z emocjami, pozwól sobie na nie. Udawanie że nic się nie dzieje, zagryzanie zębów i uśmiechanie na siłę nie sprawdza się. Skrywane emocje wrócą ze zdwojoną siłą. Bóle głowy, pleców, rozmaite choroby mogą być tego przyczyną. Jeśli czujesz wściekłość krzycz, jeśli chcesz płakać, płacz. Wyrażaj swoje emocje w bezpieczny dla siebie i innych sposób. Wal poduszką w łóżko, zapisz się na boks, pisz pamiętnik, maluj obrazy. Możliwości jest wiele…znajdź jakąś.


Poszukaj jakiegoś wsparcia z zewnątrz. Dobrze jest mieć kogoś, kto wysłucha Cię i pomoże jak będziesz zła czy zdołowana. Daj sobie prawo prosić o pomoc, nie musisz być silna cały czas. Jeśli nie masz przyjaciółki czy kogoś, z kim mogłabyś o tym pogadać, rozważ możliwość spotkań z coachem lub psychoterapeutą.
Popularność: 93    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj