Życie w pudełku

2018-04-13 09:49:20

Kamila Karczewska

„Dobija mnie monotonia mojego życia zawodowego – czuję się jakbym żyła w pudełku”. To słowa wypowiedziane przez moją uczestniczkę indywidualnej sesji coachingowej. A ja po naszym spotkaniu, gdy myślałam o wielu osobach, z którymi na co dzień pracuję lub współpracuję, a także przypominając sobie siebie sprzed lat stwierdzam, że do tych pudełek skrupulatnie wkładamy się sami.

Dla większości osób ich praca, pomimo że z natury rzeczy ważna, jest jednocześnie ich wielkim ograniczeniem. Spotykam mnóstwo osób, które pracują w jednej firmie od kilkunastu lat, wykonują wciąż te same czynności, jednocześnie nie osiągają zbyt wiele, nie awansują i co gorsza, nie rozwijają się i nie zdobywają nowych kompetencji.

Ograniczenia uwierają a przekonania nas blokują.
Czas płynie a frustracja jest coraz głębsza, ale strach przed zmianą i tak zwycięża. Zwycięża bo pozwalamy mu na to. Bo łudzimy się, że nasza sytuacja się sama zmieni, poprawi, więc czekamy nie dostrzegając innych szans i możliwości.
Żyjemy w przekonaniu, że inni są odważniejsi, pewniejsi siebie, mądrzejsi. Tymczasem to tylko nasze przekonanie. Od życia na które możemy mieć większy wpływ dzieli nas tylko odwaga, której mamy zbyt mało i strach, którego zbyt dobrze karmimy.

Jakie są twoje wartości i co jest dla Ciebie naprawdę ważne?
To podstawowe pytania, na które dobrze gdy znamy odpowiedź. Niemniej ważne są konsekwencje tych odpowiedzi, czyli krótko mówiąc: czy to o czym mówimy realizujemy w rzeczywistości? To już nie jest takie oczywiste i jednoznaczne. Może stanowić powód poczucia, że wciąż czegoś nam brakuje, wciąż jesteśmy tylko po prostu zadowoleni, a nie ogromne szczęśliwi.

Czujesz różnicę?
Dlatego właśnie warto zatrzymać się na chwilę, rozejrzeć dookoła, patrzeć i słuchać dłużej niż zazwyczaj. Wtedy zobaczysz i poczujesz inne rzeczy. Dostrzeżesz inną perspektywę. Skupisz się na tym co ważne, a nie na tym co zazwyczaj. Wyjdź poza schemat, przyjrzyj się nowym możliwościom, daj sobie szansę, nawet gdy wewnętrzny głos mówi „daj spokój, na pewno nie warto”. Nie zapominaj tylko, że ten głos niestety lubi pudełka.

Życie to ciągłe wybory, więc jeśli chcesz dostać coś innego niż dotąd, zrób coś inaczej niż dotychczas. Twój pierwszy krok? Zrób dokładnie odwrotnie niż podpowiada Ci twój wewnętrzny głos sabotażysta, który nie chce byś opuścił swoje pudełko.

Mam ogromną przyjemność i zaszczyt wspierać ludzi w ich dążeniach do realizacji swoich celów, marzeń, zamierzeń lub właśnie do zmiany ich dotychczasowego funkcjonowania. Dlatego systematycznie organizuję wydarzenie, warsztat: Efektywność osobista gdzie znajdziesz mnóstwo pozytywnej energii, dużo wiedzy i inspiracji, ale też narzędzia, które pomogą Ci w realizacji Twoich nowych zamierzeń.
Przyjdź i przekonaj się, dlaczego tak wiele osób ceni sobie te spotkania, chętnie uczestnicząc w nich ponownie.

Gotowa/y?

Pamiętaj, to Ty decydujesz.

Powodzenia.
Popularność: 5    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom