Jaki rodzaj coachingu jest zgodny z Twoimi potrzebami?

2019-12-16 15:07:32

Aleksandra Podwysocka
Na rynku usług coachingowych występuje duża ilość coachów o różnych specjalizacjach. Coach posiadający doświadczenie w jednym rodzaju coachingu, niekoniecznie będzie posiadał praktykę w prowadzeniu procesu coachingowego, którego akurat Ty potrzebujesz.

Przyjrzyjmy się zatem głównym rodzajom coachingu i wybierzmy coacha posiadającego doświadczenie zgodne z Twoimi potrzebami.

Główne specjalizacje w coachingu:

1. EXECUTIVE COACHING – skierowany do najwyższego szczebla kierownictwa. Przydatny szczególnie, jeśli manager rozpoczyna karierę kierowniczą / dyrektorską, chce rozwijać nowe umiejętności i wymaga wsparcia w trudnym momencie kariery.

2. LIFE COACHING – koncentruje się na planowaniu życia i osiąganiu celów osobistych. Obejmuje także umiejętność organizowania równowagi pomiędzy życiem osobistym i zawodowym.

3. COACHING BIZNESOWY – celem procesu jest kształtowanie postawy proaktywnej i kreatywnej wśród przedsiębiorców oraz wspieranie rozwoju ich biznesów.

4. COACHING KARIERY – to interaktywny proces współpracy klienta i coacha w obszarze życia zawodowego klienta. Coaching kariery obejmuje takie aspekty życia zawodowego jak przygotowanie się i efektywne poszukiwanie nowej pracy, planowanie ścieżki kariery zawodowej, definiowanie i wykorzystanie talentów, określenie istotnych aspektów swojej idealnej pracy i zawodu, znalezienie bardziej satysfakcjonującej pracy, rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, odkrycie swoich talentów i zmiana kierunku zawodowego, strategie i techniki poszukiwania pracy.

5. ON-JOB-COACHING – skupia się na rozwoju kompetencji podczas wykonywania pracy. Coach uczestniczy w wydarzeniach codziennej pracy klienta (np. spotkaniach z zespołem, prezentacjach) i dając informację zwrotną wspiera klienta w podnoszeniu poziomu kompetencji zawodowych.

Pamiętaj, że wybór dobrego coacha owocować będzie osiągnięciem Twoich celów w przyszłości.

Życzę powodzenia w znalezieniu coacha zgodnego z Twoimi potrzebami!

Aleksandra Podwysocka
www.apodwysocka.com
Popularność: 19    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom