Wyjdź ze strefy komfortu!

2013-08-10 10:41:27

Marta Jagodzińska
U podstaw coachingu leży chęć własnego rozwoju, dalszego doskonalenia siebie, poprawy swojej sytuacji życiowej, czy zawodowej.

Prowadząc coachingi, jak również biorąc udział w takim procesie zauważyłam, że moment podjęcia decyzji i wzięcia odpowiedzialności za siebie i swój dalszy rozwój jest jednym z najtrudniejszych etapów. Odpowiedzialność oznacza tutaj, że zdajesz sobie sprawę z tego, że to, jak wygląda Twoje życie teraz lub w przyszłości, zależy od Ciebie i akceptujesz ten fakt. Jest to pierwszy krok na drodze do zmiany Twojego życia w pożądanym przez Ciebie kierunku. Krok, który powoduje, że już nic nie będzie takie samo, jak wcześniej.

Rozwój związany jest ze zmianą, a ta z kolei często wiąże się ze strachem, obawą przed porażką i przed tym, co nieznane. Dlatego właśnie często łatwiej jest radzić sobie ze znanymi sobie problemami, niż wyjść poza strefę „komfortu”. Strefa „komfortu” to takie położenie życiowe, które w miarę dobrze znamy, umiemy przewidzieć, co się wydarzy, względnie sobie z tym radzimy, natomiast nie do końca jest nam w tych warunkach wygodnie i zazwyczaj nie czujemy się w pełni nimi usatysfakcjonowani. Okazuje się, że to, czego naprawdę chcemy, o czym marzymy, wykracza poza strefę komfortu. Wiąże się to z kolei z potrzebą dokonania zmiany we własnym życiu, nauczenia się czegoś nowego, podjęcia działania lub czasem wręcz przereorganizowania własnego życia. Zmiana – jeśli ma być trwała i długofalowa – wymaga wzięcia na siebie odpowiedzialności, wytrwałości oraz wiary, że dzięki temu będziesz mogła bardziej cieszyć się życiem i uzyskać poczucie spełnienia.

Już teraz możesz wziąć życie w swoje ręce i decydować o tym, jak chcesz, by dalej ono wyglądało. Pamiętaj, jesteś na Ziemi tu i teraz. Nie pozwól sobie na tracenie czasu i odkładanie na później realizacji Twoich marzeń, gdyż ta chwila nigdy się nie powtórzy.

Zadzwoń już dziś, by umówić się na bezpłatną próbną sesję coachingową.

Marta Jagodzińska
Life & Career Coach
tel. 600 245 200
marta.jagodzinska@eco-coaching.pl
Popularność: 133    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom