Zaufaj INTUICJI

2021-03-12 18:56:37

Izabela Zoga
Jaki jest dzisiejszy świat?
Nasz dzisiejszy świat określa akronim VUCA, co oznacza nerwowy, nieprzewidywalny, chaotyczny. Przez niektórych odbierany wręcz, jako niebezpieczny.
Z każdej strony dobiegają do nas sprzeczne informacje. Dużo wiadomości, RAD, PORAD, jak żyć.
„Ważniejsi” ludzie podejmują zaskakujące decyzje. Wszystko szybko się zmienia.
Nie działają schematy, procedury, zawodzą utarte strategie.
Brak stabilności.
Nasza „nowa normalność”.

Jak się odnaleźć w tym świecie, skomplikowanym, nieprzewidywalnym?
Możesz poszukać pomocy i wsparcia u osób z tzw. wewnętrznym spokojem.
Albo….
Sam spróbuj obudzić swój spokój i poszukaj odpowiedzi wewnątrz siebie.
Naturalnie je masz :)
Jak?

Z odpowiedzią przychodzi tu intuicja, Twój wewnętrzny dar.

1. Czym jest intuicja?
2. 3 mity krążące na temat intuicji.
3. Jak rozwijać intuicję i co dzięki temu możesz zyskać.

1. INTUICJA - to przeczucie, jakiś wewnętrzny głos, uczucie: „wiem, że wiem, ale nie wiem skąd wiem, to co wiem”. Z języka łacińskiego Intuitius – określa także twórczą wyobraźnię, wizualizacje.
Gdy coś sobie wyobrażasz, tworzysz intuicyjnie wewnętrzne obrazy.
A dzięki nim, docierasz do Twojej podświadomości. Mając kontakt z podświadomością odkrywasz, co tak naprawdę potrzebujesz i co jest dla Ciebie ważne.

2. 3 MITY O INTUICJI:

a) Intuicja zarezerwowana jest tylko dla kobiet.

To pierwszy mit. Każdy człowiek rodzi się z intuicją w pakiecie. Autorzy tacy jak Jose Silva, Brian Tracy, czy Anthony Robbins często odwołują się do „wewnętrznej sterowności”. Zachęcają oni do zagłębiania się w siebie, żeby podnieść jakość swojego życia. Płeć nie ma tutaj znaczenia.

b) Intuicja jest szczególnym darem tylko dla nielicznych.

To drugi mit. Procesy intuicyjne są naturalną ludzka zdolnością. Intuicja nie jest zarezerwowana tylko dla garstki wybrańców. Ale, jak każda zdolność, czy talent, intuicja potrzebuje Twojej uwagi, skupienia i rozwoju. Im częściej z niej korzystasz, tym lepiej będzie ona Tobie służyła.. Zwiększając zaufanie do niej, zwiększasz zaufanie do siebie.

c) Intuicja jest sprzeczna z logiką.

Trzeci mit! Intuicję można śmiało uznać za przewodnika logiki. Wszelkie przypadki, zbiegi okoliczności nabierają sensu na koniec!

Ile razy tak miałaś, ile razy tak miałeś popełniając błąd?
Mówiąc sobie: „Wiedziałam, że tak będzie, gdzieś wewnętrznie czułam, że tak to się potoczy”. Sztuka, aby dopuścić intuicję do głosu i zaufać jej w chwili, gdy się odzywa, a nie zdawać sobie sprawę z jej wartości dopiero, gdy błąd popełnisz.

Taka jest właśnie intuicja. Dana każdemu, bez względu na wiek i płeć.
Zaufaj jej, zadziw się, jak bardzo nic nie dzieje się przez przypadek.

3. Jak korzystać z intuicji?

Korzystanie z intuicji wbrew pozorom nie jest takie trudne.
• Wszelkie myśli i podszepty, które przychodzą Ci do głowy ni stąd i zowąd w przeciągu 3 sekund, są kluczowe, bo to właśnie one wypływają z intuicji. Potem wkracza rozsądny umysł, który jest mocno krytyczny i sabotuje nowe pomysły.

• Warto jednak pamiętać o optymistycznym nastawieniu, bo pesymizm zniekształca informacje. Głos intuicji zawsze jest dobry dla Ciebie i innych, tak możesz go rozpoznać.

• Kluczem do rozwoju intuicji jest oczywiście rozwijanie wyobraźni i wizualizacje. Najlepiej w stanie głębokiego relaksu i wyciszenia. Pomogą temu ćwiczenia oddechowe, mindfulness, czy medytacja. Wtedy Twój umysł może skupić się na tworzeniu obrazów wewnętrznych. Aktywuje się w ten sposób prawa półkula mózgu, wrażliwa na bodźce z otoczenia, których normalnie byś nie zauważył.

Podsumowując:
Dzięki intuicji, otwierasz się na nowe możliwości. Zaufaj swojej intuicji, sprawdź jej wskazówki, sam się przekonaj. Gwarantuje Ci, że Twoje poczucie własnej wartości wzrośnie, a także wzrośnie Twój poziom spokoju.
Gdy korzystasz z intuicji – cuda – jak się przekonasz – są nie tylko możliwe, ale wręcz prawdopodobne :)


Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj