10 źródeł codziennej motywacji

2021-08-12 11:57:30

Michał Kłosowicz
Kto powiedział, że na motywację do działania trzeba czekać?

Wiele osób uważa, że na najpierw należy mieć siłę i czas na zadania, by potem zastanawiać się nad motywacją do ich wykonania. Takie wyczekiwanie na odpowiedni moment może trwać w nieskończoność! Według mnie to właśnie motywacja do działania determinuje to czy znajdziemy na dane aktywności chęci i czas, czy też nie!

Gdzie szukać motywacji?

Kiedyś myślałem, że bodźce podbudzające mnie do działania muszą być naprawdę skrajnie duże. Ogromne marzenia, podróże dookoła świata, posiadanie własnego odrzutowca etc. Abstrakcja!
Wszystko zmieniło się, gdy odkryłem, że ogromny cel nie może być moim jedynym motorem działania. Znalazłem małe rzeczy, które inspirują mnie każdego dnia.

Poznaj moje źródła codziennej motywacji do działania.

1. Muzyka
Jeden dobry „kawałek” może zapewnić Ci nastrój do działania na cały dzień! Muzyka ma często bezpośredni wpływ na nasze emocje i wspomnienia. Stwórz swoją własną inspirującą do działania play listę! Zobaczysz jak zmieni się Twój sposób patrzenia na otaczający Cię świat, gdy w głośnikach usłyszysz Twoje ulubione utwory.

2. Podróże

Gdy tylko opuścisz swoje bezpieczne „cztery kąty” i wyjedziesz w zupełnie inny zakątek świata będzie to moment, w którym zdasz sobie sprawę, że świat jest pełen nieograniczonych możliwości, a Ty poznałeś jego małą część. Gdy podróżujesz zmienia się Twoje spojrzenie na otaczający Cię świat i ludzi. Dla mnie podróże to możliwość zajrzenia w głąb siebie, szansa na poznanie innych kultur, ale przede wszystkim na spotkania z ludźmi, którzy mają zupełnie inne spojrzenie na świat. Uwierz, podróże uzależniają i są niesamowitym źródłem inspiracji do dalszego działania!

3. Poranne rytuały
Są bez wątpienia moim źródłem motywacji na cały dzień. Poranek to czas, kiedy nikt nie przeszkadza Ci w zaplanowaniu całego dnia. Wstań wcześniej, zjedz spokojnie śniadanie, wsłuchaj się w ulubioną muzykę i zaplanuj wszystkie aktywności danego dnia.

4. Motywujące cytaty
Cytaty są dla mnie najprostszą i najszybszą formą inspiracji. Często jedno zdanie wypowiedziane przez człowieka sukcesu, motywuje do działania na długie dni, tygodnie, a nawet miesiące. Czasami jedno zdanie usłyszane we właściwym momencie potrafi całkowicie zmienić Twoje życie.

5. Ciągła nauka

Kolejnym źródłem motywacji jest ciągłe zdobywanie nowej wiedzy czy umiejętności. I wcale nie chodzi mi o to byś perfekcyjnie je opanował, w całym procesie uczenia się nowych rzeczy, najważniejsze jest Twoje podejście i postawa. W nauce chodzi o to jak odnajdziesz się w drodze do kolejnego celu, a nie o mistrzowskie opanowanie danej umiejętności. Nowo zdobyta wiedza pobudź Twoją kreatywność i będzie źródłem kolejnych inspiracji do dalszego działani
Zatem zapisz się na lekcje języka obcego, lekcje gotowania, projektowania, warsztaty z rozwoju osobistego etc.

6. Stawianie czoła wyzwaniom
Pokonywanie codziennych trudności i stawianie czoła wyzwaniom, które do tej pory wydawać by się mogły nie do pokonania, podnoszą Twoją odwagę w codziennym życiu. Im więcej przeciwności losu pokonasz, tym większą pewność zyskasz. Odwaga i pewność siebie dają chęć do dalszego działania i odkrywania nowych nieznanych obszarów.

7. Dzielenie się dobrem
Spróbuj potęgi bezinteresownego dzielenia się z innymi tym co masz. I nie mam na myśli tylko dzielenia się rzeczami materialnymi. Pamiętaj, że możesz też dzielić się doświadczeniem, wiedzą i umiejętnościami. Sprawdź jak wiele może zmienić się w Twoim życiu, gdy zrobisz coś zupełnie bezinteresownie!


8. Podcasty i Filmy
W drodze do pracy zamiast słuchać radiowych playlist czy często negatywnych wiadomości wybieram podcasty o motywacyjnej tematyce. Ciągła inspiracja do działania pozwala mi utrzymać się na drodze do upragnionego celu. W domu, zamiast kolejnego serialu na Netflix’ie czy HBO wybieram filmy lub vlogi, które podnoszą moją wiedzę na interesujące mnie tematy, dając tym samym lepsze spojrzenie na sytuację, w której się znajduję. Oczywiście pamiętaj o umiarze. Wysłuchanie dziesięciu podcastów jeden po drugim, wcale nie musi być efektywne. Ilość nie zawsze znaczy jakość!

9. Książki
Gdy mowa o motywacji, nie zapominam o książkach. Inspirująca historia biznesowych wzlotów i upadków, biografia czy podręcznik z zakresu rozwoju osobistego mogą dać Ci siłę do podjęcia nowych odważnych decyzji w Twoim życiu. W moim domu znajdziesz klika książek, które zmieniły moje spojrzenie na otaczający świat, i to między innymi dzięki ich przeczytaniu jestem dziś w tym, a nie innym miejscu.


10. Pozytywne otocznie
Na pierwszy rzut oka może wydawać Ci się, że otoczenie, w którym przebywasz nie ma kompletnie wpływu na Twoje zachowanie i działania. Według mnie to z kim przebywamy ma ogromny wpływ na to, gdzie dojdziemy w życiu. Jeśli na przykład chcesz osiągnąć sukces w dziedzinie marketingu sieciowego, to cykliczne spotkania z mistrzami florystyki nie przybliżą Cię do sukcesu w Twojej branży.


Powodzenia
Michał :)
Popularność: 139    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj