WSZYSTKO CO TRACISZ KRYTYKUJĄC SIĘ

2021-10-23 09:27:08

Robert Springer
Dlaczego krytykowanie się przychodzi ci z taką łatwością? Wpędzanie się w poczucie winy, myślenie o sobie jako o nieudaczniku, leniu, przeciętniaku. Kwestionowanie swojego wyglądasz, jakości pracy, inteligencji.

Zastanawiałeś się po co to robisz?
Zastanawiałeś się jak dużo przez to tracisz?

Jest taki twój wewnętrzny krytyk (The Underminer), który podkopuje twój szacunek i zaufanie do siebie nie chcąc, żebyś podejmował ryzyko. Urósł za duży, był na świeczniku. Mówi więc do ciebie : „NIE JESTEŚ W Y S T A R C Z A J Ą C O DOBRY”. Po prostu boi się o ciebie. O to jak będziesz się czuł gdy poniesiesz porażkę. Stracisz szacunek, narazisz się na śmieszność. Chce cię przed tym wszystkim uchronić. Jednak jakim kosztem! Marnujesz potencjał, stoisz w miejscu, odsuwasz szanse, żyjesz na pół gwizdka.

Inny krytyk, którego nazywam panem wymagającym (THE TASKMASTER, The Demanding One) mówi ci, że IM C I Ę Ż E J PRACUJESZ TYM TWÓJ SUKCES SIĘ PRZYBLIŻA. Motywuje cię okrutnie! Nazywa leniem gdy tylko na chwilę próbujesz dać sobie wytchnienie. Niby dba, żebyś coś osiągnął, jednak z reguły skutek jest taki, że praca - wykonywana ponad rozsądną miarę - przestaje ci sprawiać przyjemność. Prowadzi do wypalenia. Czy o taki sukces ci chodzi ?

Jeszcze inny krytyk - Perfekcjonista, (THE PERFECTIONIST), mówi : TO M U S I BYĆ IDEALNE. Wmawia ci, że tylko wtedy odczujesz satysfakcję. Tylko wtedy będziesz cieszył się uznaniem i akceptacją środowiska. Zasłużysz na pieniądze i sławę. Pewnie jednak powoli zaczynasz orientować się, że to on odpowiada za odczuwany przez ciebie lęk. Perfekcjonista marnotrawi potężne zasoby twojej energii kiedy nie możesz czegoś skończyć (szukając ideału), lub czegoś zacząć (przygnieciony perspektywą ogromu pracy). Perfekcjonista odbiera ci radość realizowania twoich ambitnych projektów, często sprawia, że je zarzucasz.

Jak widzisz twój wewnętrzny krytyk, ma różne twarze, a każda może wpędzić cię w kłopoty. Krytyka wynika z dobry intencji ale jest bolesna i po prostu nieskuteczna. Sprawia, że doznajesz powracającego poczucia winy, czujesz się bezwartościowy i zapędzasz do katorżniczej pracy.

Dobra wiadomość jest jednak taka, że można zupełnie zmienić sposób jego funkcjonowania, tak byś mógł wreszcie czerpać ze swoje odwagi, ambicji, kreatywności nie tracą przy tym spokoju i poczucia bezpieczeństwa.
______________________________________________________________

JUŻ TERAZ ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNĄ SESJĘ WSTĘPNĄ (0,5 GODZINY)

Zadzwoń +48 501 784 033, lub napisz roberto.springer@gmail.com‬‬
Zoom lub Messenger
Sesje regularna trwa : ok. 1 godz.
Koszt sesji regularnej : 200 zł
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj