Lider. Kto to?

2022-07-21 20:08:51

ARTUR SMOLEŃ
LIDER. Kto to?
Pracuje z Liderami. Nie jestem trenerem i coachem z pierwszych stron gazet, moi klienci nie występują w telewizji śniadaniowej;-)

Czy Lider to ktoś kto prowadzi, zarządza, dyryguje??

Nie. Dla mnie Lider to ktoś. kto mówi "- OK... pójdę pierwszy... pokażę przykładem..."
Wśród moich klientów są właściciele małych firm, kierownicy, specjaliści, sportowcy, ludzie chcący rozkręcić własny biznes...

Co się liczy? Jak Ci ludzie stają się coraz lepsi? Komu udaje się osiągać EFEKTY?

Mimo, że jest mnóstwo róznic, to są też punkty wspólne.

To na te punkty zwracamy najwiekszą uwagę w naszej pracy:

1. Pełna odpowiedzialność za wszystko czego doswiadczam...ofiara losu/ świata/ ludzi/ Polskiego Ładu... to nie Lider to narcyz i egocentryk

2. Akceptacja Swoich słabości- tak, Ci ludzie mają ich czasem więcej, niż widać z boku. Gdy przestają walczyć i zaczynają akceptować... dzieją się cuda.

3.Pokora- przeciwieństwo dumy...bez tego nie ma rozwoju, nauki i postępu. To co doprowadziło Cię tutaj(nawet jeśli jest to sukces)- może być przeszkodą aby pójść dalej.

4. Dyscyplina w działaniu- Tak, wierzenie, że Coś się wydaży, bo medytujesz i wizualizujesz i przyciągasz...to bajka. No wiadomo, że najlepsi biznesmeni i sportowcy nic nie robią całymi dniami tylko przyciągają Sobie sukces ...;-)

5. Wartości....nie ma co tłumaczyć, zasada to co dajesz z Siebie to wraca" - ale TO przecież wiesz- widzisz po Swoich rezultatach(na koncie, w relacjach, zdrowiu... Jeśli bedziesz widział poza czubek swojego nosa... miał na uwadze dobro innych - jest szansa, że, ci się uda i nie spalisz sie po drodze

6. ODWAGA- ale ta wynkająca z pkt.3. Trzeba być odważnym, żeby poprosić o pomoc.. pójśc do coacha, psychologa czy trenera... przyznać, że może NIE WIEM wszystkiego. Słuchać innych ludzi- współpracowników, podwładnych, swoich dzieci... W naszym kraju przepełnionym DUMĄ...to nie jest łatwe.

7. punkt ostatni...wynikający z pkt.4 - Wytrzymują dłużej niż inni...wszyscy chcą sukcesu, ale tylko nieliczni go osiągają. Wytrwałość to klucz.
Nikt nie rodzi się Liderem czy Ofiarą...to kwestia wyboru(patrz pkt.1)
.
p.s. pracuje z Liderami... może czekam na Ciebie?
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj