Przestań narzekać, a zacznij działać!

2013-09-17 09:40:09

Marta Jagodzińska
Lato odeszło już w zapomnienie, a wraz z nim tysiące wymówek, by nic nie robić („bo za gorąco”, „bo przecież są wakacje’, „bo chcę odpocząć” itp.). Co prawda kalendarzowa jesień rozpocznie się dopiero za kilka dni, lecz jeśli wyjrzysz przez okno, z pewnością zobaczysz już jej symptomy. To właśnie teraz rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim następuje przyspieszenie tempa zmian. Jesień to pora roku, która szczególnie sprzyja refleksji, przyjrzeniu się swojemu życiu oraz…działaniu!

Gdybyś właśnie w tej chwili spotkała na swojej drodze dawno niewidzianą znajomą, to co byś jej odpowiedziała na pytanie: „Co u Ciebie słychać?”. Na ile odpowiedź, którą byś jej udzieliła jest tą, która Cię satysfakcjonuje? I kolejne pytanie od znajomej: „Czy jesteś szczęśliwa w tym momencie swojego życia?”.

Aby Twoje życie dostarczało Ci więcej satysfakcji, warto postępować zgodnie z trzema punktami:
1. Wiedzieć, czego chcesz, co daje Ci radość, jakie życie chcesz wieść?
2. Określić działania, które powinnaś podjąć, a które wyeliminować.
3. Zacząć działać!
Każdy z tych punktów jest jednakowo ważny, przy czym bez ostatniego dwa wcześniejsze pewnie niewiele w Twoim życiu zmienią.

Nie czekaj biernie, aż szczęście i radość płynąca z życia, same zapukają do Twoich drzwi. Raczej poszukaj ich wokół siebie, bądź aktywna, przedsiębiorcza. Chwytaj z życia to, co najlepsze. Szukaj i twórz okazje do zmiany swojego życia w pożądanym przez siebie kierunku.

A jeśli potrzebujesz wsparcia – serdecznie zapraszam Cię do kontaktu.

Marta Jagodzińska
Life & Career Coach
Tel. 600 245 200
Popularność: 99    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom