Kim jest Gremlin? czyli praca z krytykiem wewnętrznym

2022-12-28 08:16:12

Sara Waleska-Nowrocka
Czasem słyszę pewien głos, który mówi do mnie "Sara nie rób tego, może nie jesteś wystarczająco dobra, może jeszcze nie wszystko wiesz. Powinnaś dowiedzieć się więcej. Na pewno nie dasz rady (...)" - ja już go poznałam to mój Gremlin.

Czym, a może kim jest gremlin?

Gremlin to krytyk wewnętrzny - głos w naszej głowie, ciele, który podpowiada nam różne rzeczy. Bardzo często są to rzeczy, które stopują nas w pewnym działaniu.

Wiecie co - ja poznałam swojego Gremlina. Wiem jak wygląda, jakim głosem się do mnie zwraca i co najważniejsze rozumiem dlaczego to robi. Nie było to dla mnie łatwe, ale doszłam już w swoim rozwoju do pewnego momentu, w którym jestem w stanie z nim rozmawiać. Tak dobrze czytasz i wcale nie oszalałam :)

Lubię zadać mu pytanie: dlaczego tak uważasz? przed czym chcesz mnie ochronić? boisz się? czy ja powinnam? co mi to da, że się posłucham? a czego mi nie da jak Cię posłucham?

Czy Ty masz swojego Gremlina - swojego krytyka wewnętrznego?

Coś co podpowiada Ci, że nie dasz rady? Coś co wewnętrznie podpowiada Ci, że ktoś zrobi to lepiej? Coś co wstrzymuje Cię przed jakimś działaniem?

A co by było gdybyś się z nim zaprzyjaźniła? Poznała go i polubiła. A chociaż na początek zaczęła z nim rozmawiać i poznawać jego intencję - na prawdę warto!

Praca z krytykiem wewnętrznym to bardzo często temat, a nawet cel procesu coachingowego. Jesteś w stanie poznać swojego Gremlina i dowiedzieć się dlaczego robi to co robi i jak może wyglądać życie z nim w partnerstwie.

Brzmi to dla Ciebie abstrakcyjnie? - jasne możliwe, masz prawo czuć różne emocje. Zachęcam Cię tylko, żebyś spróbowała się z nim zaprzyjaźnić.
Popularność: 60    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj