Redukcja wagi bez efektu jojo. Jak skutecznie schudnąć?

2023-03-15 13:32:35

Joanna Nowocien
Jak powstaje nawyk?
Nasze nawyki powstają na skutek automatycznej reakcji mózgu na określony bodziec lub sytuację. Proces ten znany jest jako „tworzenie nawyków” i pomaga nam szybko reagować na sytuacje bez konieczności zastanawiania się nad tym. Na przykład, jeśli sięgasz po przekąskę, gdy tylko poczujesz znudzenie, smutek czy zdenerwowanie, to stało się to dla Ciebie nawykiem. Twój mózg nie musi się nad tym zastanawiać, po prostu automatycznie sięga po przekąskę, ponieważ wie, że właśnie to Ci pomoże lub sprawi przyjemność w danym momencie. Jeśli dieta nie obejmuje wypracowania nowych nawyków regulujących emocje, po jej zakończeniu możemy się spodziewać efektu jojo.
Jak uniknąć jojo i co z tym ma wspólnego hipnoza?
Skuteczna dieta polega na zastąpieniu starych nawyków żywieniowych. Często nowe nawyki nie dotyczą tylko samego odżywiania jak ograniczenie słodyczy, węglowodanów czy picie większej ilości wody. Skuteczne diety odchudzające wprowadzają zmiany w również w innych obszarach naszego życia. Zwiększamy aktywność fizyczną, zmieniamy sposób spędzania czasu, eliminujemy lub ograniczamy zajęcia, którym zwyczajowo towarzyszy podjadanie przekąsek. Te całościowe zmiany pozwalają wypracować zdrową relację z jedzeniem czyli taką, kiedy sięgamy po jedzenie tylko wtedy gdy czujemy głód.

W przypadku utraty wagi, hipnoza pomaga zrozumieć jaka była przyczyna przejadania się czy sięgania po niezdrowe jedzenie. Pozwala poznać jaką potrzebę staraliśmy się zaspokoić zajadając się słodyczami czy jedząc praktycznie bez przerwy. Przede wszystkim pozwala jednak wprowadzić inne niż jedzenie, nowe sposoby na zaspokojenie tych potrzeb jak np. nowe zainteresowania, które przełamują rutynę dnia, zastępują nudę przyjemnością czy dają okazję do nawiązania wartościowych relacji.

Jak działa hipnoza?
Podczas sesji hipnozy dzięki sugestywnym obrazom wymarzonej sylwetki, podświadomość otrzymuje nowy przekaz i zaczyna szukać rozwiązań, których celem jest trwała utrata wagi. Rozwiązania dotyczyć będą odżywiania, ale także sposobów na regulowanie emocji jak stres, złość czy nuda. Co więcej, te nowe sposoby będą idealnie dopasowanie do upodobań, temperamentu czy charakteru każdej osoby, co jest ogromną zaletą hipnozy.

Zmiany, które sami wprowadzamy są przyjemnością a motywacja, by w nich wytrwać jest wysoka. Inaczej niż w przypadku narzuconych diet, które nie do końca nam odpowiadają.

Kiedy zaś przychodzą pierwsze rezultaty w postaci poprawy samopoczucia, większej energii i utraty pierwszych kilogramów nie ma mowy o powrocie do dawnych zachowań.

Wnioski: Efekt jojo jest irytującą rzeczywistością dla wielu ludzi, którzy decydują się na restrykcyjne diety odchudzające. Zamiast tego możemy cieszyć się zdrowiem i sylwetką zastępując stare nawyki żywieniowe nowym stylem życia, który sprawia nam przyjemność. Hipnoza pomaga zrozumieć przyczyny nadwagi i przerwać schemat zachowań, które do niej doprowadziły. Podpowiada także rozwiązania, które są dla nas najlepsze i sprawiają przyjemność.
Popularność: 60    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj