4 POWODÓW, DLA KTÓRYCH MOŻESZ CZUĆ, ŻE NIE MASZ KIERUNKU W ŻYCIU PO 30STCE

2023-04-11 17:51:33

Wiktoria Sedkowska
Większość ludzi, którzy osiągnęli 30. rok życia, wciąż nie jest pewna, dokąd zmierza ich życie ani co byłoby najlepszym rozwiązaniem, aby za 10 lat byli naprawde szczęsliwi. Podzielę się dzisiaj z Toba najczęstszymi powodami przez, które ludzie znajdują się w poczuciu braku kierunku, aby pomóc Ci przezwyciężyć te problemy i pracować nad stworzeniem satysfakcjonującego życia swoich marzeń.

ŻYCIE PĘDZI

Życie pędzi. Dni są podobne do siebie. Zanim się obejrzysz znowu jest piątek i znów nieszczęsny poniedziałek. Wszystko kręci się wokół pracy, rodziny, płacenia rachunków i tak wkolko. Jeżeli codzienna rutyna Cię przytłacza jest bardzo prawdopodobne, że przez ostatnie 10 lat nie poświęciłaś wystarczająco czasu na swoje pasje. Gdy jesteś znudzona czujesz się zagubiona, bo nie masz w swoim życiu wystarczająco rzeczy, które Cię ekscytują.

Aby to zmienić upewnij się, że urozmaicasz swoje życie i conajmniej dwa razy w tygodniu poświęcasz czas na swoje hobby, które nie konczy sie tylko na oglądaniu Netflixa. Pomyśl o tym co zawsze chciałaś spróbować i znajdź na to czas! Uwierz mi, że wkładając w swoje życie więcej ekscytacji zaczniesz czuć się dużo lepiej. Życie nie polega na powtarzaniu tej samej rutyny każdego dnia i jeśli nie posprzątasz jednego dnia, a zrobisz to drugiego świat się nie zawali.

PŁYNIESZ PRZEZ ŻYCIE

Czujesz, że przez ostatnie 10 lat płynęłaś przez życie nie myśląc zupełnie o tym w ktora strone. Bralas życie takie jakie jest. Teraz ​​czujesz się zagubiona , brakuje Ci celu, a bez wyznaczonego celu czujesz, że masz zero motywacji do osiągnięcia czegokolwiek w karierze czy życiu.

Chociaż nie przewidzisz przyszłości jesteś w stanie rozpisać sobie cele w życiu, aby nadać im większy kierunek. Przyjrzyj się swoim marzeniom i tym co dotychczas blokowało Cię przed ich realizacja. Przyznanie się do tego, ze płynęłaś przez życie, może być niezwykle trudne, ale im szybciej zaczniesz działać odkryjesz, że twoje życie jest dużo bardziej satysfakcjonujące.

FAŁSZYWE OCZEKIWANIA

Przedszkole, szkoła podstawowa, liceum, uniwersytet, pierwsza praca na pełen etat, rachunki, samochód, dom, hobby. Stosunkowo sztywny kierunek tradycyjnej mapy życia sprawia, że ​​wydaje się, że lepiej, abyś to wszystko szybko rozpracował. Lepiej wiedz, co studiować przed ukończeniem 20 lat, jak powinna wyglądać twoja kariera przed ukończeniem studiów, a jeśli zmienisz zdanie, cóż, masz teraz dużo obowiązków, pech.

Co więcej, po rozejrzeniu się może się wydawać, że innym udało się po drodze podjąć właściwe decyzje, podczas gdy ty możesz czuć się niepewnie co do swojej. Po prostu wiedz, że nie widzisz, jak ci ludzie czują się w środku. Jest prawdopodobne, że po prostu robią to, co najlepsze, tak jak Ty.

Tak naprawdę co pięć lat stajemy się inną osobą. To nierealistyczne, że miałabyś dokładnie te same przekonania, co miałaś wcześniej i dzisiaj podjęłabyś inne decyzje. Zatrzymaj sie na chwile i zmień myślenie, że musisz kontynuować, w przeciwnym razie wszystkie postępy zostaną utracone. Nie rozpaczaj na myśl o ponownym rozpoczęciu. To okazja, by dostosować swoje życie do tego, kim jesteś teraz, a to jest warta dużo bardziej niż.

WYZNACZANIE REALISTYCZNYCH CELÓW

Powiedzenie ‘gdy planujemy, bóg się śmieje” niestety nie istnieje bez powodu. Musimy planować, ale często te plany nie pasują do ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Może się wydawać, że zgubiłaś drogę, ponieważ nie osiągnęłaś celów, które sobie wyznaczyłaś, jeśli naprawdę byłaś nastawiona na te cele. Musimy uznać naszą ograniczoną kontrolę, jeśli chcemy być szczęśliwe, w przeciwnym razie spędzimy czas mocno trzymając się rzeczy, które są poza naszym zasięgiem.

Dlatego tak ważne jest, abyś wyznaczyła sobie realistyczne cele, które możesz zmienić w razie potrzeby. Cele, które, jeśli je osiągniesz, sprawią, że będziesz szczęśliwa, a jeśli nie, nie sprawią, że poczujesz, że twoje życie jest zrujnowane. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jeśli masz cele z poważnymi konsekwencjami i dużo inwestycji, jest praca nad pokochaniem procesu bardziej niż wyniku. Wtedy masz gwarancję dobrej zabawy, ale nie jesteś zbyt przywiązany do samego wyniku.

Wyznaczanie celów to doskonałe zajęcie dla każdego, kto czuje się zagubiony w życiu, ale musisz upewnić się, że możesz mierzyć swoje postępy w osiąganiu tych celów. Nie ma sensu tworzyć celów, które są niemożliwe do osiągnięcia; stracisz motywację i poczujesz się jeszcze bardziej porażką.

To tylko cztery z najczęstszych powodów, dla których możesz czuć, że nie masz kierunku w życiu po 30 roku życia, ale sytuacja każdej z nas jest wyjątkowa. Przesłanie leżące u podstaw wszystkich tych powodów jest takie, że jeśli czujesz się zagubiona, spróbuj połączyć się ze swoimi wartościami i celami. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć zmieniać swoje nawyki i dokonywać zmian. Masz przed sobą wspaniałe życie!
Popularność: 68    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj