Od pasji do biznesu.

2013-10-09 13:51:51

Andrzej Burzyński
Dziesiątki milionów ludzi czuje się jak kwadratowe kołki...

...powbijane w okrągłe otwory, jeżeli chodzi o ich pracę i karierę zawodową. Czasami podczas szkolenia pytam czy praca jest ważna? Odpowiedzi są różne a rzeczywistość? Spędzamy w pracy powiedzmy, że osiem godzin dziennie czyli 1/3 doby. Czy to co robimy i czym się wtedy zajmujemy ma znaczenie dla tego kim się stajemy?

Ludzie pracują z trzech powodów:

dla pieniędzy

ponieważ robią to co lubią

ze względu na atmosferę w pracy

Kiedy następujące połączenie tych trzech czynników razem następuje niesamowita synergia. Co to jest synergia? 1+1+1= 111 :-)

W Polsce wielu ludzi szuka zawodu a nie pasji. I zwykle tak jest, że człowiek znajduje to czego szukał. Po kilku latach pracy rzeczywiście ludzie mają zawód a nie pasjonującą pracę. Chodzi o to, aby odkryć swoją pasję a nie zmagać się z zawodem.

Rób to do czego jesteś stworzony! To najlepszy sposób na spędzanie życia oraz wybór pracy. Arnold Schwarzenegger, który od kulturystyki, poprzez aktorstwo, zajmowanie się biznesem i w końcu byciem gubernatorem realizował potencjał, który w sobie odkrywał tak o tym powiedział: „ Wyrwałem się z ogłupiającej rutyny życia w małym miasteczku. Mój talent stał się moją przepustką do lepszego życia.”

Czy sam talent byłby jednak wystarczający?

Arnold tak o tym mówi: „W życiu wszystko sprowadza się do ilości powtórzeń. Jeżeli chcesz zostać dobrym narciarzem, musisz jak najczęściej przebywać na stoku. Jeśli grasz w szachy, musisz rozegrać dziesiątki tysięcy partii. Na planie filmowym jedynie powtórki gwarantują, że twoja gra będzie spójna.”

Gdy wykonujesz swoją życiową pasję jesteś skuteczny!

Tym właśnie pasja rożni się od hobby. Hobby jest zajęciem, które lubisz robić, ale nie jesteś w tym niesamowicie skuteczny. Osobiście bardzo lubię grać w kręgle. To mnie odpręża, relaksuje i jest wspaniałym wypoczynkiem. Natomiast gdybym miał określić swój poziom, to jest on ledwo przeciętny i przez lata grania wcale się nie zmienił. Gdybym chciał z tego żyć, miałbym poważny problem. Pasja jest tym, co nie tylko lubisz robić, ale w czym też jesteś skuteczny. Dlatego właśnie możesz swoje życie oprzeć na ulubionym zajęciu, gdyż inni jeszcze chętnie Ci za to zapłacą!

Wszystko jednak zaczyna się od odkrycia swojej pasji. Ale o tym będzie w następnym wpisie, który znajdziesz na http://andrzejburzynski.pl/

Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj