Opór i cnota

2023-09-01 13:51:53

MONIKA TUR
Magda przed chwilą chciała zgłosić zalanie w firmie. Dzwoniła parę razy, jedna infolinia, czekanie, druga.
Wreszcie ktoś odebrał, ale się po chwili rozmowa rozłączyła. Magda była wściekła.
Nagle w tej chwili wszedł Adam-klient z pytaniem o wizytówki. Coś powiedział, coś zapytał. Magdzie jakieś słowo utkwiło w głowie o passe firmy, nic więcej nie słyszała w swoich emocjach i …. zaczęło się…. Magda zaczęła krzyczeć na Adama, puściła wodze nerwom. Wypowiedź na wysokich tonach, nie słuchała co Adam próbuje powiedzieć, oj działo się, w końcu obraził jej firmę i tym samym ją.
Adam był totalnie zaskoczony, chciał coś dopowiedzieć, wyjaśnić, ale nie dało się więc zaczął milczeć….. słuchał…..milczał…pożegnał się i ... wyszedł.

Co się wydarzyło? Spotkali się Opór i Cnota
Skorzystaj z oporu, by odkryć w sobie cnotę-Marek Aureliusz (stoicki filozof).
Zdanie to odnosi się do idei, że przeciwności losu, wyzwania i trudności mogą służyć jako narzędzia do osobistego wzrostu i doskonalenia charakteru. Oto kilka sposobów, w jaki można to zrobić:
- Kiedy napotykasz opór, to jest moment, w którym możesz ćwiczyć samodyscyplinę, ucząc się, jak podejmować trudne decyzje mimo pokus i trudności. W oporze masz siłę, niekoniecznie pozytywną, w cnocie pracę nad sobą. Jak zachowałabyś/zachowałbyś się w tej sytuacji opisanej powyżej. Wybuchniesz na Magdę, poddasz się jej emocji czy......?
- Opór często wymaga od nas czasu, aby go pokonać. Wdech i wydech, zauważenie swojej emocji, obserwacja i uwolnienie jej- cierpliwości, wytrwałości.
- Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Opór jest dobrą okazją do nauki pokory i zrozumienia, że nie mamy kontroli nad wszystkim, mamy kontrolę nad sobą.
- Kiedy doświadczasz trudności, łatwiej ci będzie zrozumieć, przez co przechodzą inni. To może wzmocnić twoją empatię i zdolność do współczucia.
- Opór prowadzi cię do zmian i dostosowania się do nowych okoliczności. Odkrywasz swoją cnotę, szlifujesz ją i wzmacniasz.
- Kiedy napotykasz opór, zyskujesz okazję do wzięcia odpowiedzialności za własne życie, za decyzje, za działania, zamiast obwiniać innych lub okoliczności.
Pamiętaj, że życie pełne jest wyzwań, ale to, jak na nie reagujemy, często mówi więcej o nas, niż same wyzwania. Skorzystanie z oporu jako sposobu do odkrywania i rozwijania własnych cnót może być jednym z najbardziej wartościowych podejść do życia.

Zadzwoń +48 532 392 532
Sesje trwa : 60 min
Koszt sesji : on- line 200zł, konsultacja GRATIS
www.metiscoach.pl
#coach #coachłódź #coaching

Popularność: 0    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj