I Ogólnopolska Konferencja Coachingu Naukowego

2013-10-11 21:35:55

Piotr Dubiński
I Ogólnopolska Konferencja Coachingu Naukowego
Olsztyn, 13-14 maj 2014 roku
www.coachingnaukowy.pl

Prawie rok temu Piotr w trakcie zajęć na studiach podyplomowych… po dłużej chwili namysłu zwrócił się do Moniki z pomysłem: „A gdyby stworzyć konferencję coachingu naukowego?”
– popatrzyła przez chwilę w zamyśleniu w dal i stwierdziła: „ To nie jest głupie”. Na twarzach pojawił się uśmiech, pierwszy zalążek entuzjazmu…i tak narodziła się wspólna idea I Ogólnopolskiej Konferencji Coachingu Naukowego.

Celem organizatorów I Ogólnopolskiej Konferencji Coachingu Naukowego jest zebranie w jednym miejscu i czasie umysłów, które wierzą w nieograniczony rozwój istoty ludzkiej. Ludzi, którzy w przyjacielskiej atmosferze wypracują jasne wyznaczniki i standardy naukowego podejścia do zagadnień coachingowych. Wspólnie wierzymy, że absolutnie wszystko jest możliwe. Sami kreujemy pożądaną przez nas rzeczywistość z entuzjazmem patrząc w przyszłość…
Obecnie mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem Coachingu w Polsce. Równocześnie brakuje jasnych danych i badań na temat rzeczywistej efektywności tego typu działalności pomocowej. Nader często dochodzi do mieszania pojęć, gdy osoby prowadzące typowe szkolenia, treningi, doradztwo nazywają siebie Coachami, a swoją działalność Coachingiem. Mimo istniejącej literatury i znacznej ilości wyznaczników, które pozwalają na stosunkowo precyzyjne zdefiniowanie Coachingu, w dalszym ciągu popełniane są błędy. Partykularne interesy i chęć marketingowego wykorzystania swoistej „mody na Coaching” niszczą czystość metodologiczną i cel coachingowej działalności.


Dlatego stworzyliśmy I Ogólnopolską Konferencję Coachingu Naukowego, w trakcie której nastąpi wymiana udokumentowanych doświadczeń praktycznych, prezentacja wyników badań oraz merytoryczna dyskusja na temat stanu i przyszłości Coachingu w Polsce. Promowana w czasie konferencji publikacja powinna stanowić bazę podstawowej i bezsprzecznej wiedzy na temat Coachingu. Będzie jednocześnie sprawozdaniem z dotychczas przeprowadzonych badań, a także liczymy, że pokaże sceptykom namacalną siłę działalności coachingowej, a adeptom naświetli możliwe drogi rozwojowe.


Konferencja skierowana jest do naukowców zajmujących się tematyką coachingową, praktyków pragnących podzielić się udokumentowanymi doświadczeniami, przedstawicieli biznesu korzystających z usług coachingowych chcących przedstawić wyniki działań coachingowych we własnych przedsiębiorstwach, czynnie działających Coachów zmierzających do uprawomocnienia zawodu i wyznaczenia jasnych standardów pracy oraz wszystkich innych osób wierzących w moc coachingu.

Organizatorzy główni:
DRiM
Dubiński Rozwój i Motywacja
www.drim-power.pl

eMGrow
Monika Grochalska
www.emgrow.pl

Wszelkie niezbędne informacje są dostępne na:
www.coachingnaukowy.pl

Popularność: 33    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj