Karty coachingowe jako skuteczne narzędzie do pracy z podświadomością

2024-04-09 16:51:28

Monika Gołdowska
Chciałbym się z Wami podzielić moją pasją do pracy z metaforami i kartami podczas sesji coachingowych.
Praca z podświadomością to absolutnie mój konik ☺️

Jako coach specjalizujący się w rozwoju osobistym, wykorzystuję różnorodne narzędzia, aby pomóc moim Klientom odkryć ich potencjał i osiągnąć zamierzone cele.
Jednym z moich ulubionych narzędzi są karty coachingowe, które działają jak metaforyczne wskazówki, prowadząc do głębszego zrozumienia siebie i swojej sytuacji.
Praca z kartami coachingowymi umożliwia Klientowi odkrywanie nowych perspektyw, budowaniu pewności siebie i podejmowaniu świadomych decyzji.

Każda karta jest jak klucz do drzwi naszej podświadomości, otwierając możliwości do głębokiego zrozumienia własnych myśli, uczuć i działań.
Dlaczego? Bo obraz kontaktuje się z prawą półkulą mózgu, a ta odpowiada za intuicję, myślenie abstrakcyjne, reagowanie emocjonalne. I to dzięki prawej półkuli mózgu możesz mieć dostęp do swojej kreatywności i wyobraźni.

Niejednokrotnie zdarza się, że podczas sesji Klient nie potrafi dotrzeć do swoich zasobów lub blokad podczas rozmowy. Posługując się "lewo-półkulowym myśleniem" przeszukuje informacje zawarte w swojej głowie, szukając bezskutecznie odpowiedzi na pytania, które się pojawiły, a to może prowadzić do frustracji i zmieszania, oraz niechęci do dalszego procesu.

W takich sytuacjach zawsze wybieram karty, bo mogą pomóc Klientowi zrozumieć własne myśli, uczucia i zachowania poprzez analogie i porównania. Mogą prowadzić także do głębszego zrozumienia siebie i otwierać oczy na nowe perspektywy.

Praca z metaforą może ułatwiać proces refleksji i samopoznania, a obrazy zawarte na kartach mogą pomóc im zrozumieć ich własne doświadczenia, odczucia i myśli poprzez odniesienie się do analogii i skojarzeń.
Pomagają w otwartym podejściu do problemów i poszukiwaniu alternatywnych perspektyw. I tu często pojawiają się tzw. momenty "aha", a Klient mówi, że bez demonstrowanego na karcie obrazu sam by na to nie wpadł [a właśnie to robi ;)]

Jeśli jesteś zainteresowany/a odkryciem, jak coaching, metafory i praca z kartami mogą pomóc Ci w osiągnięciu osobistego sukcesu i spełnienia, zapraszam do kontaktu. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem i wspólnie zbadamy, jakie możliwości mogą otworzyć się przed Tobą w drodze do samorozwoju i sukcesu.
Praca z podświadomością daje bardziej trwałe i skuteczne efekty, ponieważ pozwala zajrzeć głębiej i wnikliwiej w aspekty poruszane na sesji. A przecież wszystkim nam zależy na spokoju wewnętrznym i szeroko rozumianym osobistym dobrostanie.
Popularność: 0    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj