Nie mów o „rynku pracownika” zwalnianym ludziom!

2024-07-03 19:53:47

Anna Daria Nowicka
Nie mów o „rynku pracownika” zwalnianym ludziom! Gdy ktoś twierdzi, że mamy rynek pracownika, chciałabym go spytać, kiedy ostatni raz szukał pracy i ile mu to zajęło! Na doradztwo zawodowe przychodzi do mnie również wiele osób, które nie mogły znaleźć pracy. Ich frustrację dodatkowo pogłębia to, że od wielu miesięcy zewsząd słychać, jakoby mamy do czynienia z rynkiem pracownika, więc to kandydaci mogą przebierać w ofertach.

Wielu bezmyślnie powtarza, że w ciągu dwóch – trzech tygodni każdy z łatwością znajdzie zatrudnienie, bo przecież na portalach jest tyle ofert… Słysząc to, osoby bezskutecznie szukające pracy zaczynają uważać, że może tylko one są nieudacznikami, skoro wysyłają dziesiątki CV, a długo nie dostają propozycji zatrudnienia. Fakty są takie, że znalezienie pracy – zwłaszcza na godziwych warunkach – wcale nie jest łatwe. Nawet, jeśli masz wysokie kwalifikacje! Dlaczego tak się dzieje? Przeczytaj mój cały artykuł. Oto fragment:

Możemy wiele zrobić, aby przyspieszyć znalezienie zatrudnienia. Pomagam klientom w stworzeniu CV i profilu na LinkedIn, przygotowuję do rozmów kwalifikacyjnych, analizujemy ich mocne strony oraz możliwości na rynku pracy. Pracujemy także nad profesjonalnym wizerunkiem zawodowym (Personal Branding).

Jak podaje firma @LHH (Lee Hecht Harrison Polska), która od lat profesjonalnie pomaga zwalnianym pracownikom poprzez proces outplacementu zapewniany przez pracodawców: „Nasze dane pokazują, że średni czas poszukiwania pracy na stanowiskach menadżerskich wynosi ponad 6 miesięcy i dotyczy to ponad 50% pracowników wyższego szczebla.„2 Oczywiste jest bowiem, że ofert pracy na stanowiska kierownicze jest znacznie mniej niż na niższe, zaś procesy rekrutacyjne są jeszcze dłuższe.

Dlatego apeluję do pracodawców, rekruterów i ludzi mających obecnie dobrą pracę o więcej empatii wobec osób szukających zatrudnienia. Pomyślcie, jak wy czulibyście się na ich miejscu nie mogąc znaleźć pracy.

Jeśli chcesz znaleźć satysfakcjonującą pracę, zmienić ścieżkę kariery, przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych lub oceniających, wyjść z wypalenia zawodowego zapraszam do umówienia się na sesję coachingu kariery lub doradztwa zawodowego.

A jakie są Twoje doświadczenia z szukaniem pracy i tzw. rynkiem pracownika?

Cały artykuł przeczytasz na mojej stronie internetowej.

https://twoja-kariera.com.pl/2024/06/30/nie-mow-o-rynku-pracownika-zwalnianym-ludziom/

#rynekpracy, #praca, #kariera, #rekrutacja, #outplacement, #zatrudnienie, #szukaniepracy, #HR, #bezrobocie, #utratapracy, #szukaniepracy, zwolnieniapracowników, #zwolnieniagrupowe, #rozmowakwalifikacyjna
Popularność: 0    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj