Jak żyć pełnią życia?

2014-03-26 15:20:33

Andrzej Burzyński
Sukcesu nie ocenia się po tym, co człowiek osiągnął, lecz po przeciwnościach, jakie napotkał, i odwadze, z jaką walczył”. (Charles Lindbergh)

Żyć pełnią życia jest wspaniale. Mniej wspaniale jest pokonywać trudności, które do takiego życia prowadzą. Zwycięstwa osiągane na tej drodze oraz porażki, z których wyciągamy ważne życiowe lekcje, nie tylko prowadzą do sukcesów widocznych na zewnątrz, ale przede wszystkim rozwijają nas jako ludzi. Jeden z amerykańskich prezydentów miał kiedyś powiedzieć: „Najmądrzejszą osobą, którą znam, jest mój krawiec. Za każdym razem, kiedy do niego przychodzę mierzy mnie na nowo. Wszyscy inni myślą, że już się nie zmieniam”.

Wybory, których dokonujemy zmieniają nas. Jeżeli podstawowym wyborem dla kogoś jest to, czy wybrać HBO czy Eurosport, to taki wybór też zmienia. Jeżeli masz ambicje, marzenia i realizujesz je, to także cię zmienia. Wielu ludzi jest zainteresowanych tym, aby w ich życiu coś się zmieniło, pod warunkiem, że nie będą musieli dokonywać żadnej zmiany :)

Wyobraź sobie życie, jakiego pragniesz... Częste podróże w przepiękne miejsca lub wręcz przeciwnie... Ludzie, których poznasz... Marzenia, które zrealizujesz... Rodzina, która będzie szczęśliwa... Praca, która będzie satysfakcjonująca... Pozwól sobie pomarzyć TERAZ i tak długo, aż odczujesz związane z tym emocje...

Jeżeli często będziesz o tym myślał, twoja motywacja do zmagania się z przeciwnościami będzie coraz większa. To jest właśnie jeden z aspektów praktycznego zastosowania zasady, że dlaczego jest ważniejsze niż jak. Kiedy wiesz, co chcesz osiągnąć i to jest silnym pragnieniem w tobie, wtedy znajdziesz też sposób, jak to osiągnąć.

Natomiast mało osób myśli: jakim człowiekiem muszę się stać, aby to osiągnąć? Jeśli w życiu chcesz osiągnąć wspaniałe cele, to musisz być wspaniałym człowiekiem. A stajesz się nim, wtedy gdy zaglądasz w głąb siebie i odkrywasz, co jest siłą napędową twojego życia. Wiele okoliczności i wielu ludzi będzie próbowało cię powstrzymać, ale jedyną osobą, która może cię zatrzymać, jesteś Ty sam! Dlatego największa walka toczy się wewnątrz ciebie samego. Kiedy dorastasz, kłopoty z dzieciństwa budzą tylko uśmiech na twojej twarzy i myślisz: „żeby człowiek miał tylko takie problemy”. Jeżeli nie zatrzymasz się w procesie rozwoju, to coraz więcej problemów będzie budziło uśmiech na twojej twarzy oraz refleksję: „z tyloma wyzwaniami już sobie poradziłem, więc to będzie kolejne.” Widzisz, problemy z dzieciństwa (np. jak zawiązać buty) nie zniknęły, ale Ty dorosłeś i umiesz sobie z nimi poradzić. Problemy nie zniknęły z naszego życia, ale my dorastając możemy sobie z nimi coraz skuteczniej poradzić, ponieważ się zmieniamy i to jest wspaniałe!

Gdy poświęcisz się swojej pasji, nigdy nie wiesz, gdzie cię to zaprowadzi, ale zawsze możesz być pewien, że cię to rozwinie. Kiedy my się zmieniamy, zmienia się wiele wokół nas. Niekiedy są to nasze zainteresowania, czasem sposób, w jaki je wyrażamy, często ludzie, którzy nas otaczają, nieraz miejsce, w którym mieszkamy, a czasami jeszcze coś innego. Jeżeli rozwój jest prawidłowy, zmiany też są na lepsze.

To jest fragment mojej książki "Życie pełne pasji".

Całą książkę możesz kupić teraz w promocyjnej cenie!

http://www.andrzejburzynski.pl/e-book/
Popularność: 66    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj