Praca Twego życia

2014-07-21 14:26:12

Tomasz Kołdrowski
http://www.sekretyrozwoju.com/praca-twego-zycia/

Dziś omówię często pomijany przez ludzi, a bardzo istotny temat, mający niebotyczny wpływ na jakość naszego życia, samopoczucie, poczucie własnej wartości i stan zdrowia.

,,PRACA TWEGO ŻYCIA”.

Właśnie , czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się jakie jest Twe prawdziwe powołanie, Twoja misja, zawód jaki z całego serca chcesz wykonywać?

Każdy przychodzi na ten świat z pewnymi uwarunkowaniami, predyspozycjami, talentami, darami, zdolnościami. Jedne dają o sobie znać bardzo wcześnie, inne później a jeszcze inne pozostają u niektórych osób nieodkryte, uśpione, nieuświadomione z różnych powodów.

Na nasze predyspozycje, talenty, uzdolnienia w dużym stopniu ma genetyka, dziedziczone zdolności ( idealny słuch muzyczny, wrażliwość artystyczna, zmysł techniczny, tężyzna fizyczna, zamiłowanie do przedmiotów ścisłych, talent plastyczny, zdolności manualne etc…).

Bardzo często dziecko od najmłodszych lat przejawia, jakieś predyspozycje, zdolności, które bardzo silnie się manifestują w zachowaniu i ekspresji dziecięcej, zainteresowaniach, łatwości doskonalenia konkretnych umiejętności.

Bardzo ważne jest by rodzic był uważny, świadomy, zaangażowany w świadome wychowanie i w porę dostrzegł je u swego dziecka, nie przytępiał ich, nie hamował, pomagał dziecku wyrażać się przez te talenty i stworzył mu w miarę możliwości jak najlepsze warunki do rozwoju i ekspresji, jednocześnie niczego nie nakazując na siłę, gdyż presja potrafi odebrać naturalna przyjemność.

Drugą drogą kształtowania się potencjału dziecka, jest obserwacja i czerpanie z wzorców wyniesionych z najbliższego otoczenia, naśladowanie i modyfikowanie zachowań.

Niejednokrotnie jako dzieci przechodziliśmy przez różne fazy, etapy, fascynacje i zmienialiśmy obiekty swych zainteresowań, porzucając czasem wcześniejsze na rzecz nowszych, to znów wracaliśmy do wcześniejszych lub kontynuowaliśmy kilka z nich.

To jest właśnie ta niepohamowana eksploracja świata i ekspresja potencjału ludzkiego.

Każdy jako młody człowiek czuł całym sobą co go pasjonuje, interesuje i jeśli wybrał tę drogę i wytrwale nią kroczył to dziś jest człowiekiem spełnionym, radosnym, realizującym swą misję, praca jest mu lekka, inspirująca a wartość jaką daje światu jest szczera i prawdziwa. Jest to praca z pasji a pieniądz jest tu wypadkową, skutkiem ubocznym.

Im większą wartość wnosisz wykonując swoją pracę, im więcej ona jest warta tym zapłata za nią jest wyższa.

Taki człowiek w swej pracy daje z siebie wszystko, wkłada swe serce, jest inspiracją dla innych.

Niestety niewiele osób podążyło swą drogą, bo ktoś zabił w nich wiarę i entuzjazm w to, że to właściwa ścieżka. Często Ci najbliżsi, którzy nam towarzyszą od najmłodszych lat, uczą, wychowują, właśnie oni zabierają nam nadzieję, podcinają skrzydła, swoje porażki projektują na nas, próbując nas niby ochronić i wybierają za nas, zabraniają, twierdząc, że lepiej wiedza co nam w duszy gra i co jest dla nas najlepsze.

Często przez takie zachowania, niektórzy nawet nie mieli okazji odkryć swego powołania i dokonali racjonalnych wyborów, nawet nie uświadamiając sobie, że żyją nie swoim życiem, nie dla siebie tylko dla spełnienia marzeń innych.

Potem spotykamy takich ludzi, na niewłaściwych stanowiskach, jako partaczy, zgorzkniałych ludzi wykonujących po łebku swe obowiązki, dających bardzo niski poziom swych usług i tym samym niska wartość dla świata.

Zastanów się naprawdę:

- kim jesteś,

- co Cie interesuje?

- co chciałbyś dać ludziom, Ziemi?

- kto Ci imponuje i dlaczego?

- jak możesz wykorzystać swa pasję i zarabiać na niej?

NIE ZAKOP SWYCH TALENTÓW BO STWÓRCA DAŁ CI JE W JAKIMŚ CELU.

W kolejnych artykułach napiszę o tym jak odkryć swa pasję i jak mozesz na niej zarabiać.

Pozdrawiam

Tomasz Kołdrowski

Doradca personalny, Coach NLP

http://www.sekretyrozwoju.com/praca-twego-zycia/
Popularność: 25    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom