Coaching - czyli jak projektować swoje życie

2014-08-01 10:05:44

Marta Żubrycka
Życie to takie fajne pudełko z klockami. Są kolorowe i szare, mają różnorodne kształty, kolory, faktury i nawet zapachy... wszystkie siedzą sobie w pudełku, dopóki ich nie wyciągniesz i nie zaczniesz układać. Każdy z nas ma swoje pudełko z klockami i klocki każdego z nas różnią się od siebie. Niestety, nie każdy je wykorzystuje. Niektórzy korzystają z klocków, które ułożyli inni i mówią, że tak wygląda świat. Inni wyciągają co prawda z pudełka klocki, ale są one często szare i mają dziwny zapach. Tak jakby te piękne kolorowe, przyjemne w dotyku wcale do nich nie należały. Jeszcze inni korzystają ze wszystkich klocków, ale podstawę układają z tych miękkich, przez co całą konstrukcja szybko się zawala. Zapominają (a może nie wiedzą?), że wszystko musi mieć stabilne fundamenty i mocne ściany, żeby nie zdmuchnął ich byle wiatr. Najczęściej jednak jest tak, że ludzie wyciągają po prostu przypadkowe klocki, uważając że nie mają wpływu na to, co wybiorą.

Chcę pokazać Ci inna wersję. Kiedy główny szkielet zbudujesz stabilny, wnętrze możesz wypełniać go wszystkim, o czym marzysz, pięknymi zapachami, przeróżnymi fakturami i ulubionymi kolorami! Wszystko nosisz w swojej osobistej walizce z klockami. Niestety, tak niewiele osób kiedykolwiek w życiu otwiera swoją walizkę. Niestety, ci szczęśliwcy, którzy do niej zaglądają, często nie wiedzą jak z niej skorzystać, i po pierwszym niepowodzeniu, szczelnie ją zamykają i odkładają na półkę. Jedno i drugie to wielki błąd. Nie po to dostałeś tę wspaniałą walizkę, żeby z niej nie korzystać i rezygnować po pierwszej porażce. Nikt nie ma takiego zestawu klocków, jak Ty i dlatego niewykorzystane, są jednocześnie niewykorzystanym potencjałem świata. Że nie wspomnę o Tobie i Twoim życiu!

Wiesz już czym są klocki? Fundamenty to Twoje wartości, przekonania i wszystko, w co głęboko wierzysz. Reszta, to Twoje marzenia, plany, oczekiwania, talenty, zmysły, postawy i wszystko, czym jesteś i co jest Tobą. Musisz użyć solidnych fundamentów zrobionych z odpowiednich materiałów, aby realizacja Twojego wyjątkowego potencjału (Twoich planów, marzeń i pragnień) przychodziła Ci lekko i dawała satysfakcję. Przy solidnych fundamentach możesz do woli przeprojektowywać wnętrze swojego życia i eksplorować otoczenie, ponieważ masz zawsze bezpieczne miejsce, do którego możesz wrócić w każdej chwili.

Tym jest dla mnie coaching. Ty przynosisz swoją walizkę z klockami i razem zaczynamy projektować Twoje wspaniałe życie.
Popularność: 51    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick
Wpisz kod z obrazka
Captcha

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom