Koło życia

2014-08-27 18:13:22

Tatiana Krawczyńska-Zaucha
Koło Życia jest niezwykle skutecznym narzędziem pozwalającym zobaczyć, na jakim etapie życia jesteś sam lub Twój klient. Jest jednym z najprostszych sposobów ustalania priorytetów oraz znajdowania efektywnych planów działania ukierunkowanych na osiągnięcie przejrzyście zdefiniowanych i mierzalnych celów. Koło Życia daje wyjątkową możliwość spojrzenia na wybrany obszar z szerszej perspektywy oraz dokonania oceny zarówno samej perspektywy, jak i aktualnie panującej sytuacji w danym obszarze, np. życia rodzinnego, kariery. Ma jeszcze jedną, ogromną zaletę – jego skuteczność wynika z zastosowania zasady dźwigni Archimedesa: Dajcie mi punkt podparcia, a poruszę ziemię. Innymi słowy, zobaczysz, jak zwiększenie satysfakcji w którymś z obszarów Twojego życia wpłynie na zwiększenie zadowolenia w kolejnym, lub nawet w kilku innych.
Koło Życia uwzględnia kluczowe obszary, z jakich składa się Twoje życie: zdrowie, rodzina, kariera, pieniądze, rozrywka i wypoczynek, rozwój osobisty, przyjaciele, standard życia.
W każdym z tych obszarów można zaznaczyć poziom satysfakcji od 1 do 10. Zastanów się przez chwilę nad każdym z obszarów i zaznacz swój odczuwalny poziom zadowolenia z każdego z obszarów.

Aby wypełnić swoje Koło życia wejdź na:

http://sedmo.pl/kolo-zycia/

Kiedy już wypełnisz swoje Koło życia, możesz je wydrukować. Wykonaj poniższe ćwiczenia:

Popatrz na swoje Koło Życia. Tak wygląda całościowo Twoje życie. Z gotowym Kołem Twojego Życia możesz przyjść na sesję coachingową. Możesz również sam dogłębnie przemyśleć to, co widzisz, odpowiadając na przykład na poniższe pytania:

Jakie masz spostrzeżenia, przemyślenia, gdy patrzysz na Twoje Koło Życia?
Co nowego odkryłeś?
Co chciałbyś, aby wyglądało inaczej? Jak może wyglądać? Jakiego poziomu byś oczekiwał/a?
Co jeszcze chciałbyś zmienić? W jaki sposób? Na jaki poziom?
Co by to zmieniło w całości koła?
Jakie masz wnioski po wykonaniu tego ćwiczenia?
Czego nowego dowiedziałeś się o sobie?
Koło Życia może być również używane jako Koło priorytetów, Koło kompetencji i postaw menedżerskich, Koło osiągnięć zawodowych. Zmieniamy wtedy nazwy obszarów. Jeśli interesuje Cię praca z którymś z wymienionych tutaj kół zapraszam do kontaktu.
Popularność: 91    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj