Oddział ICF Łódź – WYSTARTOWAŁ!

2012-09-30 11:02:52

Agnieszka Grys
Dziękujemy wszystkim obecnym na spotkaniu 24.09.2012 które pokazało, że Łódź niewątpliwie leży w centrum Polski! Zawitali do nas Coachowie nie tylko z Łodzi ale też ze Szczecina, Gdańska, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego, Wrocławia, Katowic, Krakowa i Warszawy (jeśli kogoś pominęłam – proszę się dopisać). Cieszy nas to bardzo i pokazuje, że środowisko Coachów stanowi jedną Wielka Rodzinę bez względu na odległość w kilometrach czy rodzaj „uprawianego” coachingu. Przybyli do nas przedstawiciele różnych szkół: między innymi ICC, ICF, CoachWise, Ericson College, NLP i inni.

Pierwsza część spotkania była poświęcona sytuacji coachingu w Polsce. Prowadzona przez Panią Prezes Annę Cywińską prezentacja, pokazała nam jak coaching jest postrzegany w naszym kraju i czym różni się w stosunku do innych państw Europy Zachodniej czy USA. Łączy nas wiele podobieństw. A co nas różni? Polski Coach preferuje pracę face to face a także nastawiony jest na krótkoterminowy (4-6 miesięcy) kontakt z klientem dający możliwość szybkiego dojścia do celu czy rozwiązania problemu. Coachowie zachodni za to coraz częściej pracują przez telefon czy skype i nawiązują długoterminowe relacje z klientami (nawet do 12-18 miesięcy). To na co szczególnie zwrócona została uwaga – to kwestia posiadania lub nie akredytacji ICF przez coachów poszukujących zatrudnienia czy możliwości współpracy z biznesem. Poruszony zostały też problem związany z postrzeganiem zawodu Coacha w tym przez menedżerów i pracowników HR-u. Dyskutowano również nad potrzebą regulacji zawodu Coacha w Polsce i na świecie.

Druga część spotkania przebiegała w atmosferze burzy mózgów nastawionej na poszukiwanie pomysłów wspierających spotkania coachingowe w ICF Łódź.
Wyszliśmy od pytania: Co nas łączy ? Jak chcemy pracować ?, Wg jakich zasad i na co chcemy zwrócić szczególną uwagę wybierając dostępne narzędzia, wiedzę czy umiejętności.

Serdecznie dziękujemy za Wasz wkład, pomysły, sugestie, wspaniałe maind mapy i zaangażowanie jakie wnosicie w rozwój i początkowe kroki naszego oddziału.

Zespół ICF ŁÓDŹ
Popularność: 14    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj
facebook
Co możemy zmienić na DobryCoach.pl?
aby lepiej odpowiadał Twoim potrzebom