Jak pracowaliśmy 19.11.2012 w Łodzi

2012-11-29 11:17:13

Agnieszka Grys
Które poprowadziła Alicja Stankiewicz, Coach metody CoachWise, członek ICF
Nasze spotkanie zyskało kolejne nowe cztery osoby! Dziękujemy!
Cieszy nas, że idea funkcjonowania spotkań lokalnego oddziału ICF Łódź rozprzestrzenia się wśród coachów, biznesu i studentów.
Tym razem celem spotkania było doprecyzowanie i postawienie jasnych granic odróżniających coaching od innych form pracy z klientami znajdującymi się na zakręcie w swoim życiu. Dyskutowaliśmy na temat tego co różni coaching od terapii, mentoringu, doradztwa czy szkolenia (nauczania). Poruszyliśmy Kwestie odmienności w sposobie nabywania wiedzy i dochodzenia do zmiany w zależności od oddziaływań jakimi posługuje się każda z metod wspomagających klienta w jego rozwoju osobistym czy biznesowym. Wiele aspektów dla naszych nowych gości było odkrywczych – jak kwestia sesji prowadzonej wyłącznie na metaforze zamiast na konkretach opisujących rzeczywistość. Ważną kwestią było również podkreślenie roli niedyrektywności procesu coachingowego, swobody nabywania wiedzy i samodzielności dochodzenia do jedynych, słusznych i najlepszych rozwiązań dla klienta. Zastanawialiśmy się również nad tym – jak rozpoznać czy klient jest gotowy na coaching czy też potrzebna mu jest inna forma pomocy czy współpracy. Wyróżniliśmy tu takie aspekty jak: chęć zmiany, podejmowanie działań, nastawienie na osiągnięcia pracę poprzez pytania w coachingu w odróżnieniu od poszukiwania ulgi i uwolnienia się od problemów, szukania doradztwa czy spotkań opartych na swobodnej dyskusji. Wyjaśniliśmy też gdzie zaczynają się a gdzie kończą kompetencje Coacha i jakie są w związku z tym obowiązki Coacha względem klienta.

Zapraszamy wszystkich chętnych chcących dołączyć się do naszego grona sympatyków coachingu i podejścia coachingowego jako formy wspierającej rozwój osobisty zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Wasz głos podczas spotkań jest niezwykle inspirujący i wzbogacający naszą wiedzę oraz umiejętności pracy z klientami. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych Coaching Cafe w Łodzi 17.12. 2012r!

Agnieszka Grys
Lider ICF Polska Oddział Łódź
Popularność: 86    Powrót

Komentarze

Odpowiedź
Tytul
Imię/Nick

Załóż konto za darmo

Coach Klient
lub zaloguj